Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

FCT Hatlar için Santral Ayarları

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
604 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Şirket FCT hatlarınız büyük olasılıkla taahhüt kapsamı içerisindedir. Taahhüt içerisinde yer alan bedava dakikalarınızı santral üzerinde hangi mantık ile kontrol etmektesiniz? 

Örneğin benim 2000 dk her yöne tarifem var. Operatörde 6 sn de 1 kontör atmaktadır.  O zaman 1 dk da 10 kn atar. Benim bedava dakika 2000 olduğuna göre 20.000 kontörüm var demektir. 

Santral üzerinde 20.000 kontör tanımı yapılarak mantık oluşturulacak şekilde bakıyorum duruma. 

Sizlerde durum nasıl öğrenmek istedim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 09/05/2013 14:01

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Operatör her 6sn de bir kontör düşmüyor örneğin 7 saniyeye 2 kontör düşüyor bazende numara düşmese bile karşı taraf açmış gibi oluyor ve 1 kontöründe öyle gidiyor. İlla 2000 kontörü geçmesin ek fatura gelmesin diyorsan mevcut dakikalarının biraz altında tanımlaman gerekir. 

GSM hatlarını santralemi yoksa GSM gateway cihazına mı takıyorsun? GSM gateway cihazında  dakika olarak mı kontör olarak mı düşüyor bunuda kontrol etmen lazım. 

Gönderildi : 09/05/2013 15:51

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Tabi 1 - 6 sn arasında konuştuğunda kontör atmış oluyor. Operatörün vermiş olduğu FCT cihazları var. Hat bunlara takılı ve santrale bağlantısı yapılmış durumda. 

Gönderildi : 09/05/2013 15:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

eğer kurumsal bi çözüm istiyosan biraz yatırım yapacak şekilde güzel bi çözüm önerebilirim

eğer santralinde ısdn prı desteği yada brı desteği varsa prı ve brı fct ler var bunlarında diğital takıp sistemlerş programları var bu şekilde hem kontrol elinde olur hemde hatları açıp kapayabilir yanı her türlü yönetimini yapabilirsin 🙂 

Gönderildi : 01/06/2013 18:20

(@MehmetEminATADEMiR)
Gönderiler: 12
Active Member

yaklaşık 2 yıldır digital fct kullanmaktayım.Analogtan digital geçmemdeki neden birisi kontrol edememe.Birisi ses kalitesindeki düşüş.Hat taşıma sisteminden sonra çıkan her yöne paket sistmi ile analog fct tamamen çöp oldu.

Bende Digital fct var içersinde 16 hat takılı bir yazılımı var.Bu yazılım sayesinde nezeman duracağını be kontur atma periyodunu belirliyorum.Aynı zamanda loglama sistemi sayesinde hangi kullanıcının nereyi nekadar süre aradığını tespit edebiliyorum.

Kurumsal olarak şirket bünyesinde Türkcell kullanmaktayım.Cihaz bana neredeyse bedavaya geldi. 

Gönderildi : 02/06/2013 01:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Eğer uzun vadeli vede kullanışlı bir yatırım düşünüyorsan bu şart 

www.cesatelekom.com.tr 

Gönderildi : 18/06/2013 03:18

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Öncelikle önerim alacağınız fct cihaznın 12khz tone üretip üretmediğinden emin olmak. sonrasında saniye bazlı yada dakika bazlı limitleme ve bu limiti ortak kullandırması öenmli.

Bu işlemleri yapan piyasada ürün seçeneği oldukça az. Bu sistemi kurman için birazda masrafa katlanmak gerekiyor.

Yada hiç bu işlemlerle uğraşmadan X bir operatörle anlaşmanız. Neredeyse her operatörün sanıye bazlı tarifeleri var.

proje detaylarını paylaşırmısın.

Gönderildi : 05/09/2013 13:18

(@AykutSAGLAM)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Böyle bir sistemde 12khz aranmaz, onun yerine dakika sayan GSM GW tercih etmek. GSM GW'ler BRI, PRI üzerinden bağlantı kurabildiği gibi VoIP üzerinden de çalışabilenleri var. Sanıyorum sizin altyapınız VoIP tabanlı bir sistem. Aslında santralinizin bu özelliği destekliyor olması gerekir. Zira bu GSM GW dediğimiz cihaz biraz tuzlu, fakat kiralama yapanlar var.

Piyasada bilinen Teles, 2N ve Matrix gibi markalar var. Matrix en uygun olanı, düşünürseniz sizi ilgili arkadaşlara yönlendiririm.

Gönderildi : 21/10/2013 01:24

Paylaş: