Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

elastix ile uyumlu video konferans programı

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Hocalarım,

Elastix ile uyumlu çalıştırabileceğim video konferans yapabilcek program var mıdır?

Teşekkürler şimdiden 

Gönderildi : 27/09/2012 16:48

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

X-Lite veya Zoiper ücretli sürümlerinde bu işlemi yapıyor. Lisans bedelini ödeyerek yapabilirsiniz. Satın almadan önce lütfen inceleyiniz.

Gönderildi : 27/09/2012 19:03

(@alperenselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

X-Lite veya Zoiper ücretli sürümlerinde bu işlemi yapıyor. Lisans bedelini ödeyerek yapabilirsiniz. Satın almadan önce lütfen inceleyiniz.

Hocam merhabalar benim bir sorunum daha çıktı mümkünse yanıt almam çok mutlu olurum.

müşterimiz bizden bir şey istedi

bizi şu numaradan aradıklarında şöyle olsun 

0216 xxxxxxxx numarası arandığında 211-216 ya yönelsin

0216 yyyyyyyy numarası arandığında 214-217 ya yönelsin

0216 zzzzzzzzz numarası arandığında 214-211 e yönelsin şeklinde bir istek.

tam olarak anlamadım bu TT telefon numaralarını hattını server a nasıl tanıtacağım?

lütfen yardımlarınızı rica ederim teşekkürler 

Gönderildi : 01/10/2012 17:42

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Hatlar analog mu digital mi ?

Analog hatsa arada bir router olması  gerekiyor ki buna bağlı olarak elastix üzerinde yönlendirme yapabilirsiniz.

Eğer hatlar digital ise bu durumda size prefix vereceklerdir buna göre gelen çağrıya bağlı olarak kuyruk oluşturup atama yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 01/10/2012 23:48

(@alperenselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hatlar analog mu digital mi ?

Analog hatsa arada bir router olması  gerekiyor ki buna bağlı olarak elastix üzerinde yönlendirme yapabilirsiniz.

Eğer hatlar digital ise bu durumda size prefix vereceklerdir buna göre gelen çağrıya bağlı olarak kuyruk oluşturup atama yapabilirsiniz. 

Hocam hatlar dgital değil analog TT hattı. Bunları telefon hattının girdiği LAN olarak çıkış veren bi cihaz var onla sunucunun networküne vermem gerekiyor sanırım. 

Gönderildi : 01/10/2012 23:58

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Analog hatlarla ilgili bu şekilde bir ayırt edecek bir özellik yapmadım. Muhtemelende yoktur mantık yürüterek söylüyorum belki kullandığın cihazda şu hattan gelen çağrıların başına şu kodu ekle şeklinde bir özellik varsa elastix üzerinden aynı şekilde ayırt edip inbound routing yazabilirsin.

Gönderildi : 02/10/2012 15:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba;

Öncelikle analog hattı digital hatta yani ipye çevirmeniz gerekecek. Bunun içinde buna uygun cihazlar var. 

Gönderildi : 18/11/2014 12:26

Paylaş: