Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Camera::Wireless::Access Point::Profesyonel Yardım::TP-Link

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,010 Görüntüleme
(@aytaccetin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Durumun özeti şu:

8 Adet ip Camera aldım
bunlar 7 adet TL-WA5210G Access Point 20 Dönüm arazi üzerinde
bilimum switch ler ile TD-8951ND routera bağlanıyor.
Bu Router dan da benim PC me gelip "DVSImageClient" adlı kayıt programına kayıt yapıyor.

Kameralardan görüntü alabiliyorum fakat stabil değil.Durmadan Kopmalar oluyor. yada kameralara hiç ulaşamıyorum.

bazı kameralarımla AP arası 8 metre ama adam akıllı yayın alamıyorum. Ki bu AP de sinyal taraması yaptığımda 9 adet başka başka otellerden AP leri göteriyor. Nerede hata yapıyoruz anlamadım.

Kameraların hepsi wireless ve lan kablosuyla kontrol edildi hiçbir sorunları yok. (bu konuda son kez SMA anten uzatıcı ile TP-link marka 5 DB anten koymayı düşünüyorum.)

TL-WA5210G AP içinde birçok ayar var, 
Mesafe 0-52 KM
Beacon interwal 10-1000ms
WMM

Araştırmalarıma göre bir kısım hepsinin aynı kanalda farklı SSID ile internet vermesi gerektiğini soyluyor. bir kısmıda SSID farketmeksizin hesini 1,6, ve 11 ci kanallara yaymamı söylüyor. Zira bu kanallarda frekans çakışması olmayan tek kanallar. Bana farklı SSID olması şart, aksi takdirde hangi AP de arıza oldugunu bulmam çok zor.

TP-Link müsteri hizmetleri; hepsini 11. Kanaldan ve 1 Km mesafeli olarak vermemi soyledi fakat henüz bir değişiklik yok.

Daha önceden "Wireless IP camera Set up" "Kablosuz Kamera Kurulumu" yapan, özellikle sinyal,frekans nedir bilen profesyonel arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Email ile istediğiniz tüm screenshotları paylasabilirim.

Zaman Zaman topladığım ve denediğim tüm çözümleri bu konu altında yayınlayacağım.

Gönderildi : 24/07/2012 19:31

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

access pointlerden yakın olanları farklı kanallara alabilirsin. aynı kanalda sıkıntı oluyor olabilir. birde switchler ve accespointler arası kabloların mesafesi ne kadar?

Gönderildi : 26/07/2012 19:02

(@aytaccetin)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

kimisi 30 metre kimisi 70 metre ama 70 den fazla yok.

1 AP ye sadece 1 switch le gitmiyoruz. belki 2,3 switche ugruyor. 

Gönderildi : 27/07/2012 12:50

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

switch sayınızı azaltamıyormuyuz?

Gönderildi : 27/07/2012 13:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

11g (54 mbit ile kullanın)

11n i kapatın %90 bundan sorun yaşıyorsunuz. 

Gönderildi : 02/08/2012 19:33

Paylaş: