Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güvenlik Kamerasını Dışarıdan İzleme Problemi..

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@mehmetburak)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Bilişim dünyasın da önde gelen değerli üstadlarım. İçerisinde bulunduğum durum şundan ibarettir.. Bt olarak yeni göreve başladığım özel bir kurumda Chenova-808 Adında bir kayıt cihazı bulunmaktadır. Bu cihaza bağlı 8 Adet Kamera bulunuyor, yöneticilerimiz normal olarak dışarıdan izlemek istiyorlar, Kullanmakta olduğum Ip sabit. Modem portlarım açık , lakin dışarıdan erişim istediğimde şöyle bir hata alıyorum resimlerle izah edeceğim.. yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim....

Modem üzerinde kayıt cihazının Ip si ve açık olan portlar.. 

Modem

----

Daha sonra dış erişim yapmak isteğimde 

Bir Activex denetimi çıkıyor ekranıma yükle diyorum... 

D40Monit.cab diye bir problem oluşturuyor.. Acil desteğe ihtiyacım var değerli cevalarınız için tekrar teşekkürler.. 

Bilgi Paylaştıkça Güzeldir.. 

Gönderildi : 04/07/2012 13:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu activex localde yüklenip çalışıyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/07/2012 14:00

(@mehmetburak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Local'de Chenovanın kendi yazılımı ile izleyebiliyoruz activex yüklenmiyor bembeyaz tertemiz bir sayfa olarak kalıyor.. 

Gönderildi : 04/07/2012 14:07

(@www-rizasahan-com)
_

Bu sistemin mutlaka bir manueli olmalı.Bazı kamera sistemlerinde activex belirli bir yola kopyalanınca sorun olmuyor ama bunu webden izleyecek herkese yapamazsınız. Şu an kamera programının sitesinden manuel indirerek web üzerinden yayıma göz atmanızda yarar var. Dvr kartının markası ve kamera programının adı nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/07/2012 15:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ilgili ip adresini güvenli sitelere ekle

güvenli sitelerdeki activex denetimlerinnden devredışı olanları sor veya etkinleştire al.

sonra denediğinde çalışır. Ama bunu her bilgisayarda yapmalısın. Yoksa çalışmaz.

Bu sorun değil. DVR üreticiside sana sorsan aynı şeyi söyleyecek. kitapçıkları okursan bilirsin. 

Gönderildi : 04/07/2012 15:44

(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member

evet activex ayarlarini etkinlestirmen gerekiyor,

Gönderildi : 05/07/2012 12:21

(@mehmetburak)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Birbirinden değerli üstadlarım.. içinde bulunmuş olduğum sorunu çözmüş bulunmaktayım önerileriniz için teşekkür ederim.. Dvr sistemini değiştirdik.. 

Gönderildi : 13/07/2012 17:38

(@www-rizasahan-com)
_

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Hayırlı olsun.

Gönderildi : 13/07/2012 18:33

Paylaş: