Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

İp Santral Önerisi

30 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,458 Görüntüleme
(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hocam bu PBX cihazı kullanıcılar sesi bu cihazın üzerinden aktarmaz. Dıştan içe, içten dışarı aktarımlarda ancak ses bu cihazın üzerinden akar. içten içe, dıştan dışa larda ses görüşmesi cihazların kendisi arasında akar. Hali hazırda diğer cihazlarda bu şekilde çalışmakta.

Gönderildi : 12/08/2011 16:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

O zaman sesi kaydetmek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Bir de softphone'larla kullanılamıyor mu bu durumda?

Gönderildi : 12/08/2011 17:35

(@ertanerbek)
Famed Member

O zaman sesi kaydetmek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Bir de softphone'larla kullanılamıyor mu bu durumda?

İç telefon hatlarını kaydetmek için IP telefonların bağlı olduğu switch üzerinde bir miror portu seçip dinlersiniz. İçerden dışarı dışardan içerileri cihaz kaydediyor hali hazırda kimse de iç telefonları kaydetmez.

Gönderildi : 12/08/2011 20:56

(@FiratDONMEZ)
Gönderiler: 156
Estimable Member

İç telefon hatlarını kaydetmek için IP telefonların bağlı olduğu switch üzerinde bir miror portu seçip dinlersiniz. İçerden dışarı dışardan içerileri cihaz kaydediyor hali hazırda kimse de iç telefonları kaydetmez.

Hocam mantık doğru fakat ufak bi bilgi olması açısından özellikle enerji santrallerinde iç hatlarında dinlenmesi uluslar arası bir yasal zorunluluktur.Örnek olarak Zorlu holdingin enerji santrallerini verebilirim.

Gönderildi : 13/08/2011 02:37

(@ertanerbek)
Famed Member

Hocam mantık doğru fakat ufak bi bilgi olması açısından özellikle enerji santrallerinde iç hatlarında dinlenmesi uluslar arası bir yasal zorunluluktur.Örnek olarak Zorlu holdingin enerji santrallerini verebilirim.

Fırat Bilgi için teşekkür ederim. Bu konyu biliyorum bazı standart gurupları çerçevesinde iç hatlar dinleniyor daha doğrusu herhangi bir durumda kullanılmak üzere depolanıyor. Bu tür standartlara sahip bir kurum bunun bedelini rahatlıkla ödeyebilecek bir kurumdur. Fakat Kobi pazarı için olan standartlarda en fazla müşteri ile olan görüşmeler kaydedilmektedir.

Gönderildi : 13/08/2011 03:27

(@cozumpark)

Ben şimdi tam olarak anlayamadım: "kullanıcılar sesi cihaz üzerinden aktarmaz" iken cihaz sesi nasıl kaydediyor? Bir de softphone'larda kullanılabilirlik durumu nedir?

Gönderildi : 13/08/2011 15:58

(@ertanerbek)
Famed Member

Ben şimdi tam olarak anlayamadım: "kullanıcılar sesi cihaz üzerinden aktarmaz" iken cihaz sesi nasıl kaydediyor? Bir de softphone'larda kullanılabilirlik durumu nedir?

Sadece iç kısmdan dış kısma ya da tam tersi durumlarda cihaz bu sesi kaydediyor. Yerel görüşmelerde kimse tüm sesi kendi cihazı üzerinden aktarma yanlısı olmaz. Bu durumda switch vb.. yapılar kullanılır. Aksi taktirde ses kalitesinde ağın kullanımına göre sürekli dşüşler veya çıkışlar olur.

Ücretsiz Smart Phone uygulaması yanında limitsiz olarak geliyor. İstenilirse dışardan herhangi bir SIP yazılımıda kullanılabilir.

Gönderildi : 13/08/2011 17:44

(@cozumpark)

Teşekkürler. Buradan cihazın ses kaydı için tek başına tam olarak yeterli olmadığı sonucu çıktı. Asterisk ve türevleri en güçlü çözümler.

Gönderildi : 29/08/2011 16:10

(@CelalKizilay)
Gönderiler: 5
Active Member

IP Santral alacak olanlar bilmelidirler ki firewall olmayan Ip santral almamalıdırlar. aksi halde çok fazla fatura ödemek zorunda kalabilirler.

http://www.google.com.tr/#q=ip+santral+ankara

Gönderildi : 11/05/2014 14:22

(@CelalKizilay)
Gönderiler: 5
Active Member

çok yerinde yerli üretim ip santraller ülkemizde mevcuttur.

Telefon santrallari IP ve
Dect olmak üzere her marka ve teknolojideki telefon santral
çözümlerinizin bakım servis ve montajı yapılmaktadır. Ayrıca robot mesaj
bekletme müziği ve yönlendirme sistemleri de firmamız çözümleri
arasındadır. Firmanız ne derecede büyük olursa olsun sistemlerimiz
kablolu veya kablosuz şekilde dahili yada harici hatlar olmak üzere tüm
ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Firmamız
gelişen teknolojileri sürekli takip ederek sektörde ihtiyaç ve taleplere
göre strateji belirlemekte ve teknolojinin faydalarını en hızlı ve ucuz
yöntemlerle çözümlenmektedir.

Gönderildi : 11/05/2014 14:51

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Merhabalar Karel çağrı merkezi santralleri mevcut. Hem yaygın servisi var hemde arkanızda bir kurum olması açısından benim görüşüm daha iyi olacaktır. Yönetimi web üzerinden ve kolay. Bildiğim bir kaç büyük kuruluş kullanmakta. Tabi sorunları olmuyor değil. mutlaka sorunlar çıkıyordur. Ama ayrıntılı görüşmeniz size bir fikir verebilir, kolay gelsin.

Gönderildi : 12/05/2014 12:00

Sayfa 2 / 2
Paylaş: