Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Video Konferans

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar şirket için düşündüğüm bir video konferans projesi için sizden fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Program ve donanım noktasında ne önerirsiniz.

Gönderildi : 29/07/2009 17:18

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Daha önce bende böyle bir projeye girmiştim. Cisco cihazlar bu iş için birebir. Fakat maliyet bakımından ck fazla.

Gönderildi : 29/07/2009 17:33

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

• Yapmayı düşündüğün video konferans işlemi  toplantı odası için midir?  yoksa farklı bir amaç ve yer için midir?

Şayet toplantı,seminer v.b bir işlem için ise;

• Projeksiyon

• Ses Düzeneği (mikrofon,hoparlörler,anfilikatörler v.d)

• bilgisayar 

Ki ; Yapacağın konferans web üzerinden ve ya diğer bilgisayarlar üzerinden düşünülüyorsa  Microsoftun kullanmış olduğumuz  WebCast ' işlemlerini yapmış olduğu düzenek hakkında portalda bilgisayar mevcut

Gönderildi : 29/07/2009 17:33

(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar herkese ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum.Sayın çözüm park sakinleri bu konuda biraz araştırma yaptım sadece görüntülü ve sesli olark Oovoo diye bir program buldum ücretsiz. 6 kişi ile video görüşmesi olanağı sağlıyor. Birde küçük ama işlevsel İvisit diye bir program buldum bu tam video konferans verilecek bir program. Ama ücretlidir. 14 günlük bir demosu mevcut güzel bir program hem sesli hem görüntülü vede sunum olarak hazırladığınız word excel power point belgeleriniz aktarabiliyor ekranınızı göstererek canlı bir çalışma yapabiliyorunuz. Gerekirse ses sistemi olmayanlar için chat ekranı da mevcut. Herkese tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar herkese kolay gelsin.

Gönderildi : 06/08/2009 18:22

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Eline sağlık Seyfullah

Gönderildi : 22/08/2009 19:06

Paylaş: