Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Güvenlik kamera sistemi

17 Yazılar
14 Üyeler
0 Likes
518 Görüntüleme
(@seyfullahtanriverdi)
Gönderiler: 362
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar şirketimiz sahip olduğu fabrikaya crea 520 tv kamera sistemi döşedik. Crea kameralar ile ilgili iyi olmadıkları 1 ay gibi bir süre sonunda görüntüde bozulmalar ve kaymalar yaşandığını söyledi başka bir firma. Sizden bu konuda ne tür bir kamera kullanmamı istersiniz. Crea ile devam mı edeyim. Şimdiden teşşkür ederim.

Gönderildi : 05/08/2009 18:27

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Sistem kurulmadan önce yapsaydınız bu araştırmayı daha yerinde olabilirdi.

Gönderildi : 05/08/2009 19:40

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sizin tavsiyeniz ne olur Hüseyin bey marka olarak crea nasıl iyimi veya farklı bir marka olarak ne önerirsiniz. Sizden cevap bekliyeceğim.Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/08/2009 16:35

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Crea marka camera sistemi kullanmadığım için hakkında yorum yapmam doğru olmaz, bu yüzden bir şey diyemiyorum. Farklı marka tavsiyesini de işin üstadlarına bırakmak gerek.

Gönderildi : 06/08/2009 21:19

(@seyfullahtanriverdi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hüseyin bey işin ustadlarına bırakmak gerekir dediniz.Bu konuda yardım alabileceğim biri varmı tavsiye edebileceğiniz. Şimdiden vereceğiniz bilgi için teşekkür ederim. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/08/2009 19:05

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

http://www.kayral.com.tr/  firması ile irtabata geçebilirsiniz.

Gönderildi : 12/08/2009 20:03

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

http://www.biges.com.tr/  buraylada görüşebilirsiniz.fiyat performans açısından iyi bir firmadır. ayrıca benim tavsiyem LG ürünlerini deneyebilirsiniz.Fiyatları biraz yüksektir lakin üzerlerindeki Tv Line,Resolution değerleri gerçektir,piyasadaki bir çok firma maalesef bu değerleri şişirerek sunmaktadır,en sağlıklı çözüm demo örnekler istemek ve referansları değerlendirmek bence.

İyi Çalışmalar Dilerim

Gönderildi : 14/08/2009 15:13

(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member

Meraba Güvenlik Sistemi ile ilgili çözüm arıyorsanız her türlü projede yardımcı olabilirim www.vital.com.tr adresinden ulaşabilirsin yada pm atabilirsin

Gönderildi : 31/08/2009 19:44

(@Kriminal)
Gönderiler: 1
New Member

bu konuda taiwan malı ürünleri kullanırsanız daha iyi olur ayrıca ledli gece görüş kameraları yerine day/night kamera kullanmanız tavsiye edilir.

viec veya kpsec gibi ürünleri tavsiye edebilirim.biz kullanıyoruz müşterilerden şikayet almıyoruz.

Gönderildi : 23/10/2009 14:31

(@CemSAVAS)
New Member

merhaba hala sorunlar devam ediyor ise www.bilserelektronik.com a bakabilirsiniz,

[email protected]

Gönderildi : 31/03/2010 20:59

(@Tursunisak)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Bu konuda piyasada o kadar kötü ürün söz konusuki.

Üstelik bir o kadarda güzel ürünler var.

Eğer istanbuldaysanız bu konuda profesyonel çalışan firmalar mevcud.

Bende İstanbuldan bu ürünleri tedarik edip kullanıyorum.

CREA markası için bir yorum yapamıyacağım.Madem siztem kurdurdunuz sisteminizi kuran kişiler ile bu endişelerinizi paylaşmanız daha isabetli olucaktır.

En azından bu duyduklarınız hakkında onlardan bir garanti alabilirsiniz ileride yaşıyacaklarınıza karşılık..

Bu biraz tavsiye gibi oldu ama hiçbir zaman birinin sözü ile hareket etmemek lazım.Özellikle elektronik ürünlerde

O sorun yaşayan kişinin sistemini hangi şartlarda kullandığını bilemeyiz hiçbir zaman.

Tursun 

Tursun

Gönderildi : 31/03/2010 23:03

(@volkanyalcin)
New Member

www.btpro.com.tr birması ile görüşebilirsiniz.

Gönderildi : 10/06/2010 03:58

(@cheliksel)
Gönderiler: 9
Active Member

kurulu bir sistem üzerine yorum yapmak oldukça zordur.
Sektörümüzde kimse de kolay kolay yorum yapmak istemez.
Piyasadaki hemenhemen tüm güvenlik şirketleri ( bende dahil ) çin malı kamera kullanırız. Fakat çin malının da kalitesi var berbat olanı var. Bunları iyi ayırmak , seçmek lazım.

Yeni kurulacak olan sisteminiz olduğunda irtibata geçerseniz, elimden geldiğince doğru şekilde yönlendirmeye yada yardımcı olmaya çalışırım.

Gönderildi : 06/07/2010 04:04

(@Tanersahin)
Gönderiler: 8
Eminent Member

merhabalar

öncelikle görüntülerin iyi gelmemesi sadece kamera ya bağlı değidir.

size maddeler halinde sıralayım

1. en önemlisi mümkünse her zaman ışığı arkasına denk gelecek şekilde kameralar konumlanmalı

2.güneşin hareketlerine göre dış cephe kameralar mümkünse konumlandırılmalı öğleden önce çok güzel görüntü öğladen sonra doğru düzgün görüntü alamazsınız

3.Gelelim kameraya gece görüş kamerası amatör uygulamadır (gece görüş devreye yani infraled ler devreye girdiğinde yakınnına bir cisim yaklaştırın ışık yansımasından dolayı doğru düzgün görüntü alamazsınız kamera montaj firmalarının genelde tercihdir tercih sebepleri ise zahmetsiz kurulum

diğer boks olarak tabir edilen kameralarda istediğiniz görüş açısını kendiniz belirleyebilirsiniz 30 dereceden 110 derece ye kadar uygulama yapılabilir.

4.boks kameralarda day night ve normal olamak üzere 2 ayrılır (wdr yi ayrı kategoriye koyuyorum) day night lar pigmentleri iyi vermez yani renkleri bunu şöyle deniyebilirsiniz kırmızı siyah lacivert olan nesnelere tutun renkleri birebir alamazsınız ama geceleyin filtre inerek siyah beyaz gösterir daha temiz bir görüntü olur.

5.görüntü işleme digital kayıt cihazımı yoksa pc tabanlı kartmı genelde kameralarda zannedilen sorun aslında bu tarafdadır burada dikkar edilmesi gereken mesele realtime kısaca kamera sayısı çarpı 25 frame

6.networkde kullanıyorsanız cihazı dvr kısmı hibrit olmasında fayda var yoksa network bant genişliğinizi bir hayli meşguleder öyle cihazlar varki bir kamera 400-600 kb 16 lı olursa birde 3-4 kişi aynıı anda bağlanırsa networkün halini düşünün ...

7. kamera seçimine gelince piyasada satılan kameraların büyük bir çogunluğu aslında çinde yatırlıyor markanın hiç bir önemi yok 1000 tane sipariş verin üzerine Seyfullah bile yazırabilirsiniz dikkat edilmesi gereken üzerinde hangi chipset olduğudur ve gerçek satır sayısıdır ve en önemlisi kullandığınız lensdir.

8 fiyat performansa göre sırlamak gerekırse 1.honeywell 2.cnb 3.everfocus 4.mintron bunlar markalı olanlar malesef mintron sanırım satılmıyor artık

crea ayarında ise spy hkvision rexus olabilir

9.dvr olarakda tercihim 1 sırada avermedia 2dunlop 3 pinetron 4 cnb 5 cpcam markalı

spy dahua olabilir ekonomik

daha bir çok kriter var ama kısaca bu kadar

iyi çalışmalar...

Gönderildi : 09/08/2010 03:27

(@ce_wo)
New Member

arkadasım bu siteden  teknik destek ala bilirsin

güvenlik kamera sistemi

Gönderildi : 27/08/2010 00:46

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

görüntüsü iyi kameraları sirayla size sıralayim...

1.Sony

2.Samsung

3.3MK

4.Simens

en iyi ilk 4 kemarayi siraladim... bunlardan birini tercih edebilirsin... bu kameralar sorunsuz ve görüntüde oldukça başarılı.. ben forum alisveris merkezine ve media mark firmasina simens tavsiye ettim kullaniyorlar.. kayit cihazilari olarak 3MK kendi kayit cihazlarını şiddetle tavsiye ederim...

Gönderildi : 22/11/2010 14:24

(@caglarmuhacir)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Arkadaşlar firmalarınızda daha profesyonel çözümler öneriyorum.Çin malı kameralar kullanacağınıza sağlam ip kameraları alın ömürlük kullanın. Ben axis ürünlerini tercih ediyorum ve öneriyorum.Her zaman profesyonel çözümler üretiyorlar.

Gönderildi : 29/12/2010 14:04

Paylaş: