Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı anda iki hdd ye kayıt??

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,107 Görüntüleme
(@AYKUTKILIC)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Ben bunu yaklasık 1 aydır cok uzun sure nette kalarak ve dıs cevreden arastırdım ama bı turlu cozum bulamadım.burayadı bana bi arkadasim onerdi.Neyse sorumu sorim ben arkadaslar...Simdi ornegin bi guvenlik kamerasinin goruntuleri kaydettigi bi yer vardir genelde. ama hirsizin biri girdi sistemi kapti goturdu ve elimizde kanit yok goruntu acisindan.sorum su; " Ayni anda es zamanli olarak iki HDD ye kayit yapilabilirmi ? " Yani atiyorum C ye kayit yapiliyo ama ayni anda D surucusunede kayit yapilmasini istiyorum.Bunun icin bi sistem varmi yada ne gibi yol izlemem lazim Lutfen yardim edin cok onemli gercekten...eger burayi bilseydim coktaaan sormustum...tesekkurler simdiden...

Gönderildi : 11/05/2009 23:56

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba aynı anda iki hddye raid yapısını kullanarak kayıt yapabilirsiniz.Ama bu c ve d sekilnde olmayacaktır .sistem  ilk diske ne yazdı ise ikinci hddye de aynısını yazacaktır.fakat farklı bir lokasyoan da tuturmak istiyorsanız.Her iki lokasyon için minimım 4mbit internet sabit ıp ve hardware vpn yaparak cozebilirsiniz diye dusunuyorum.İyi calışmalar

Gönderildi : 12/05/2009 01:24

(@AYKUTKILIC)
Active Member
Konu başlatıcı

Ben yanlis anlatmisim ozaman ozur dilerim.O zaman soyle dusunun o zaman, C ye kayit yapilirken Farklı bir hdd ye yada kayit ortamina kayit yapilabilirmi.Bu kayit zamani es zamanlimi yoksa kullanici kontorollumu gerceklesecek? Birde bunun icin harici bir pc  ye mi ihtiyac var .Tam olarak anlatmak istedigimi anlattim sanirim.Tesekkur ederim.

Gönderildi : 12/05/2009 13:56

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bu şekilde kayıt yapabilmeniz için programın farklı bir dosyaya da kaydet gibilerinden bir ayarı olmalı ancak bu şekilde yapabilirsiniz fakat bunu eş zamanlı yapmak istemezseniz 1 saatten 1 saate kayıtlarımı bir yere göndersin misal olarak bunu da bir .bat dosyası hazırlayıp otomatik olarak zamanlayabilirsiniz.Forumda daha önce konuşulmuştu.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/05/2009 14:06

(@AYKUTKILIC)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam cok saolda , bat dosyasinda zamanlama kodu nedir bi ornekle aciklarmisin ! kac saattir forumu geziyorum bulamadim ole bisi ben.lutfen! tesekkur ederim...

Gönderildi : 12/05/2009 19:35

(@adilaltun)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Ben yanlis anlatmisim ozaman ozur dilerim.O zaman soyle dusunun o zaman, C ye kayit yapilirken Farklı bir hdd ye yada kayit ortamina kayit yapilabilirmi.Bu kayit zamani es zamanlimi yoksa kullanici kontorollumu gerceklesecek? Birde bunun icin harici bir pc  ye mi ihtiyac var .Tam olarak anlatmak istedigimi anlattim sanirim.Tesekkur ederim.

arkadaşım öncelikle kayıt yapabilme olasılığın kullandığın güvenlik sisteminin program yeteneği ile sınırlıdır. local hdd nin dışında ağ üzerinde bir yere yedek alabiliryorsan problemi şu şekilde çöze bilirsin. öncelikle kameranın bulunduğu yere güvenmediğinizi bu isteğinizle göz önünde bulundurarak farklı bir lokasyoda bir datasrv kurulup kamera sitemin bulunduğu yere vpn modemlerle LAN-TO-LAN (Sİte-to-site) olarak bağlantı yaptırıp anlık kayıtlarınızı uzakta bulunan datasrv'ye kayıt ettirmelisiniz daha sonra bir bat dosyası yazarak kendi belirlediğiniz aralıklarla bu kayıtları kamera sisteminin bulunduğu yere kopyalatarak geniş zamnalı gözlemlerinizi burdan inceleyebilirsiniz. olay esnasında kamera uzakta kayıtlı olacağı için kamera sistemi veya modemler kapatılana kadar kayıtlar uzak bir yere kayıt edilmiş olacak ve o andaki kayıtlarınız kurtulmuş olacak.

Bat dosyasını oluşturduktan sonra zamanlanmış görevlerde tanımlayarak otomatik hale getirebilirsiniz istediğiniz anda da elle çalıştırarak müdahelede bulunabilirsiniz. bat dosyasıı bu sistemde datasrv yani uzaktaki serverda çalıştırmanız gerekecektir bilginize örnek olarak.

d: local hdd (datasrv)

y: ağ sürücüsü (kamera sisteminin kurulu olduğu makina)

Örnek: xcop d:\kamera kayıt\*.* y:\yedek kayıt\*.* /y gibi.

Gönderildi : 12/05/2009 20:23

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Hocam cok saolda , bat dosyasinda zamanlama kodu nedir bi ornekle aciklarmisin ! kac saattir forumu geziyorum bulamadim ole bisi ben.lutfen! tesekkur ederim...

Merhabalar,

xcopy  "C:\Yedeği_Alınacak_Alan"  "C:\Yedek alacağı klasör\%date%\"  /e/y komut ile yedekleri istediğin yere alabilirsin.Bu komutu .bat olarak zamanlanmış görevlerde kurguladığınızda istediğiniz an otomatik backup alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/05/2009 20:55

(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member

. ama hirsizin biri girdi sistemi kapti goturdu ve elimizde kanit yok goruntu acisindan.

Eğer hırsız kayıt sistemini yani Bilgisayarı Götürüse sistemi local pc de hangi diske kayıt edersen et sonuç olarak görüntüler tamamen hırsız arkadaşımızla koltuğunun altında gidecektir eğer bilgisayarın güvenlir bir ortamda olmadığını duşunuyorsanız yada kayıtları güvenilir şekilde saklamak istiyorsanız.Bunun için ip kamera kullanırsınız SBT bir ip numarası edinirsiniz. hızlı görüntü aktarımı için yüksek bağlantı kullanırsınız ve tüm kayıtları

başka bir locasyon da bir bilgisayarın diskinde saklarsınız.

Bahsettiğinisz sorunua gelince aynı anda 2 diske birden kayıt bu işlem için kullandığınız kartın yazılımı bunu desteklemeli eğer destekliyorsa setup ayarlarına girdiğinizde storage(Disk) bölümünde HDD deki tüm partitionlar görünür burda kayıt yapmak istediğiniz disklere bir click koyarsanız bu işlemi yapacaktır.

iyi çalışamalar 

Gönderildi : 31/08/2009 19:54

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Burada aynı anda 2. diske kaydetmek bir çözüm değil.

Kullandığınız cihazlar ne kadar hızlıysa yakın konumda bulunma zorunluluğu o kadar artmaktadır.

Bu ihtiyaca binaen şöyle bir çözüm olabilir.

kayıt cihazını açığa koymamak ve hatta gizlemek.

veya

eğer cihaz destekliyorsa ağ üzerinden çalışabilen harici diskin ağ üzerinden sistem eklenebilimesi ardından tüm kayıtların bu diske alınması daha iyi bir çözüm olabilir.

Gönderildi : 05/09/2010 21:24

Paylaş: