Forum

OSD sirasinda uygul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OSD sirasinda uygulama yuklemek

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
888 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Server 2016 uzerinde calisan ve tamamiyla guncel SCCM serverim var. 3 sene once kurdum musteri icin ve yakin zamana dek de sorunsuz calisiyordu. 1 hafta kadar once musterimiz, bazi ortak uygulamalari makinaya OSD ile imaj atarken yuklemek istedigini ama yapamadigini soyledi. Yani task sequencede en sona application deployment adimini ekliyor ama sonuc yok.
Yeni TS olusturdum, package dagitmayi denedim, uygulamayi klasore koydum ve oyle dagitmayi denedim, antivirusu kapattim, servislerin calistigindan eminim vs vs. ama yine de makinaya imaj atarken uygulama yuklenmiyor.
Monitoring altinda falan log bulamadim buna ait. Bu sorunu daha oncesinden tecrube eden oldu mu ya da bunun loglari nerdedir? Client uzerinde app'a ait her hangi bir log dosyasi yok. Uygulamalari OSD'den sonra kurmak istersem kuruluyor, sorun yok onda. System status'e baktim olasi sorun icin ama hepsi yesil tikli.
Yardimci olabilecek olan var mi?

Tesekkurler

Gönderildi : 18/02/2021 21:10

(@omertunc)
Gönderiler: 30
Trusted Member

Merhabalar,
Bu adımı mutlaka işaretlemişsinizdir diye düşünüyorum ama yinede gözden kaçabilir diye tekrar yazmak istedim. OSD arkasından task sequence'de yüklemek istediğiniz app'lerin paketlerini hazırlarken aşağıdaki alanı işaretledinizmi ?

image

Gönderildi : 19/02/2021 14:20

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@omertunc
Merhaba Omer bey

Evet orasi isaretli, hatta ticki kaldirdim tekrardan koydum falan ama sonuc yok maalesef.

Tesekkurler

Gönderildi : 19/02/2021 15:14

(@omertunc)
Gönderiler: 30
Trusted Member

@erkangulmez
Hocam peki o program silent olarak kurulabiliyormu ? argumentlist'leri kontrol ettinizmi ? cmd' veya powershell ile kontrol edermisiniz ?
Aşağıdaki alanları doldurabilirsiniz. Hangi programı deploy ediyorsanız. Eğer bu ayarlarla silent olarak kurulmuyorsa orda da kurulmayabilir.

Start-Process -FilePath "C:\Apps\abc.exe" -ArgumentList " " -Wait -PassThru

Gönderildi : 19/02/2021 15:18

(@erkangulmez)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@omertunc
Merhaba,

Eger ki var olan OS uzerine ayrica deploy etmek istersem, sorunsuzca ve kullanici katilimsiz deploy oluyor uygulamalar.
Ancak, sizin dediginiz sekilde denedigim zaman ise silent install gerceklesmiyor. Garip.

Gönderildi : 19/02/2021 15:52

Paylaş: