Forum

Win7 den Win 10 Ge&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win7 den Win 10 Geçiş Kullanıcı Yedekleri Aktarma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@korayguleryuz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Hem bilgisayarlarımız hemde işletim sistemlerimiz değişmekte. Mevcut win7 işletim sistemli bilgisayarları win 10 işletim sistemli yeni bilgisayarlar ile değiştireceğiz.

Yeni bilgisayaralra win10 işletim sistemini sccm ile dağıtacağız bunda bir sıkıntı yok. Fakat eski pclerdeki win7 kullanıcı profillerini (dosyalarını) yeni bilgisayarlarına win10 işletim sistemli, nasıl aktarabilirim. Tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 04/05/2018 12:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

in-place upgrade yapmayacaksanız en temiz yöntem roamin profile veya folder redirection tanımı ile önce mevcut kullanıcı yedeklerini bir file server üzerine alıp windows 10 yüklemesi sonrası otomatik bu ayarların geri yüklenmesini bekleyebilirsiniz. Ancak W7 ve 10 profil farklarından dolayı görsel sorunlar mutlaka yaşarsınız.

Alternatif olarak profwiz gibi profil taşıyan 3 parti uygulamalar bakabilirsiniz.

Yada veritas DLO gibi ürünler ile son kullanıcı yedeklerini merkezi alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2018 21:19

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

sccm ile dagitim yaparsaniz in place upgrade yapabilirsiniz, dosyalarinizi kaybetmeden veya yedeklemeden gecis yaparsiniz.

Gönderildi : 22/07/2018 19:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

sccm ile dagitim yaparsaniz in place upgrade yapabilirsiniz, dosyalarinizi kaybetmeden veya yedeklemeden gecis yaparsiniz.

Ve Efsane geri döner 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2018 19:10

Paylaş: