Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM Sürüm Yükseltme

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
624 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1456
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba , şuan kullandığım sccm sürümü 5.00.8239.1000

bunu en son sürüme nasıl yükseltebilirim

birde sccm ile sccm current branch ayrı iki farklı sccm sürümü mü ?

Gönderildi : 26/04/2017 02:18

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Kullanmış olduğunuz sürüm SCCM 2012 R2 SP1. Hangi sürüme yükseltmek istiyorsunuz?

https://buildnumbers.wordpress.com/sccm/  güncel listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 09/05/2017 20:03

(@melihatasoylu)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba,

SCCM 2012 R2'den güncel versiyona upgrade işlemi (Örn.1606,1610,1703 veya daha sonrası) aslında gayet basit.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri ilk kurulum yapılırken sunucu üstünde Windows 8.1 ADK'sı kurulduysa bunu kaldırıp Windows 10 ADK'sını yüklemek olmalı.

Daha sonra Microsoft License Center'dan indirdiğiniz güncel SCCM kurulum medyasını başlatıp standart ayarlarla upgrade işlemini yapabilirsiniz.

Gönderildi : 31/05/2017 17:02

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/06/2017 13:28

(@OguzTastekin)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba Hocam,

Bizim sistemimizde System Center 2012 R2 Configuration Manager SP1 5.00.8239 Technical Preview versiyonu yüklüymüş.Windows 10 ADK yüklü durumda.Daha önce kullanılmıyordu,artık kullanmaya karar verdik ve sürümün eski olduğunu farkettik.Cevabınıza istinaden Volume License'den 1702 sürümünü indirdim.Sccm sunucusunun snapshot ını aldım.Kurulum öncesinde bir SQL database yedeklemesi yapmamız gerekir mi, direkt kuruluma başlayabilir miyiz yada farklı bir yol mu izlememiz gereklidir?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 10/10/2017 12:37

(@okanerin)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Merhaba

Upgrade e ihtiyacınız varsa mevcut sürümünüzün verilerinin olduğu veritabanını da kullanacağınızı düşünüyorum. O zaman kesinlikle db backup'ı gerekir.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 30/10/2017 16:50

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba Hocam,

Bizim sistemimizde System Center 2012 R2 Configuration Manager SP1 5.00.8239 Technical Preview versiyonu yüklüymüş.Windows 10 ADK yüklü durumda.Daha önce kullanılmıyordu,artık kullanmaya karar verdik ve sürümün eski olduğunu farkettik.Cevabınıza istinaden Volume License'den 1702 sürümünü indirdim.Sccm sunucusunun snapshot ını aldım.Kurulum öncesinde bir SQL database yedeklemesi yapmamız gerekir mi, direkt kuruluma başlayabilir miyiz yada farklı bir yol mu izlememiz gereklidir?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

Bu ve benzeri mimarilerde snapshot kullanılmaz. snapshot aldığınız sunucunun yönetmiş olduğu birden fazla sistem vardır. bir problem olduğu zaman bu sunucuyu snapshot ile geri getirebilirsiniz ama yönetmiş olduğu birimleri geri getirebilirmisiniz? işte bu geri dönüşlerde evdeki bulgurdan olmuş olursunuz.

Sanallaştırmanın sevmediğim tek yanı bu özelliktir. Snapshot almayın, aldırmayın, alana mani olun 🙂

Gönderildi : 23/11/2017 19:06

(@CagriDuran)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Merhabalar ,

Soruyu soran arkadaslar backup konusunda nasil ilerlediniz? Bu bahsettiginiz surumun aynisi bizde bulunuyor ve uzun suredirde kullanilmiyormus bizde update edip windows10 clientleri icin kullanicaz neler tavsiye edersiniz.Yasadiginiz tecrubeleride yazarsaniz mutlu olurum.SCCM uzun suredir ilgilenmedigim bir tooldu.

Saygilarimla

Gönderildi : 16/01/2018 17:14

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

ben yeniden kurulun yaptım cb kurdun şuan 1709 yükselttim in-place olarak , dikket edilmesi gereken çok şey var , 

benim yapımda sql ile sccm ayrı sunucularda tek dp var , temel konfiglerin çok iyi yapılmış olması gerek , boundaries lerin ad üzerinde çektirilmesi gibi..

http://fatihkaraalioglu.com/?s=sccm  fatih hocamın yazılarını takip ederseniz windows 10 update vb. kolayca yapabilirsiniz.

Gönderildi : 17/01/2018 15:41

(@CagriDuran)
Gönderiler: 37
Trusted Member

randuman alamadiginiz icinmi yeniden kurdunuz yoksa paketler ona goremi geldi acaba ? Kurulum asamasinda kullandiginiz kaynaklarida yazabilirseniz cok sevinriim.Ellerine saglik simdiden 🙂

Gönderildi : 17/01/2018 19:47

(@zaferbabur)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba

current branch, şu anda ki son sürüm demektir.

Upgrade için döküman gönderebilirim. email adresini gönderebilir misin?

Gönderildi : 27/02/2018 19:50

Paylaş: