Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus soruları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
364 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

1)aşağıdaki kısımda downloded kısımı no diyor bu ne demek yes olması için ne yapmak lazım

2)aşağıdaki kısımda sistem ayarlarımız bu şekilde araştırdım ama anlamdım. bunlar işaretli değil acaba işaretlersem ne olur. anladığım altta

updateler yapıldığında bilgisayarlar resetlensin diye doğrumudur. bu sıkıntı değilmi. doğrumu düşünüyorum

3)aşağıda görüldüğü gibi install yapılmasına rağmen restart20 diyor. bunun sonlanması için ne yapmak lazım yani restart işide hemen nasıl biter

4) aşağıda görüldüğü gibi niçin çarpı işareti

Gönderildi : 18/01/2016 00:09

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

1 - Auto deployment rule olusturmadikca ve /veya manuel olarak updateleri indirip dagitmadikca no diye yazmasi normaldir.

Asagidaki makaleyi inceleyebilirsiniz

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2013/08/04/system-center-configuration-manager-sccm-2012-software-updates-4-auto-deployment-rules.aspx

2 - bu sorunun cevabşda makalede asagidaki gibidir

--------------------

User experience ise kullanıcı tarafındaki interaktivite ile alakali ayarları içerir.

Notification, 1 - Software center içinde görüntüle ve bildirim ver,  2 – Software center içinde görüntüle ve sadece restart isterse bildirim ver 3 – Bildirimleri gizle (Önerilen)

Deadline zamanı erişildiğinde (Bir önceki sayfadaki ayarımız) sistem maintanance durumda olsa dahi şunları yap: güncelleştirmeleri yükle, sistemi resetle. Maintananceden kasıt, sistemin reset beklediği ve benzeri durumlar.

Device restart behavior, burası kritik: prod ortamı için bu check boxları işaretlemezseniz iki kez düşünün, bu kısımdaki checkboxların işaretli olmaması demek deadline sonrası yükleme yapılırsa sistem kendini resetler demek oluyor.

---------------------

3 - bunun cevabida bir ustte, device restart behaviour kisminda supress checkboxlari isaretli ise hicbir zaman resetlemez

4 -  Bunun cevabida makalelerde var ama sadece bu kismi anlatan bşr bolum paylasiyorum

https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb632404.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396

X isareti o guncellestirmenin expire oldugunu yani artik gereksiz ise yaramaz oldugunu gosterir.

Gönderildi : 18/01/2016 12:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey sizin sorularınız ne yazık ki çok hazıra konma oluyor, lütfen öncelikle araştırma yapınız, araştırma yaptım demişsiniz ancak bu soruların tamamıo portal üzerindeki makalelerde var, lütfen kendinizi bu kadar tembelliğe alıştırmayın aksi halde forum üzerindeki hesabınız dondurulacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2016 12:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

anladım

Gönderildi : 18/01/2016 13:11

Paylaş: