Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCCM üzerinden SQL yüklü olan Server'ların listesini görme hakkında.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,083 Görüntüleme
(@nasrineymar)
Gönderiler: 103
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda danışmak istemiştim.

Şirketimizde toplam 567 adet Server bulunmaktadır.

Şöyle bir Rapora ihtiyacım var.

Hangi server'da SQL Server yüklü, yani hangi Server'da SQL ile başlayan bir proram vs var. Bu raporu SCCM'den veya PowerShell komutu ile alma şansım varmıdır nerden ve nasıl yapabilirim?

Örnek olarak bir Sunucuda SQL yüklü program ekle /kaldır'a baktığımda şu bilgileri görebiliyorum.

Microsoft SQL Server VSS Writer
Microsoft SQL Server System CLR Types (x64)
Microsoft SQL Server Express

Yani hangi sunuda SQL ile ilgili bir uygulama, tool, feature vs yüklü o servların raporunu çekmek istiyorum.

Saygılar arkadaşlar.

Kenan

Gönderildi : 14/10/2015 14:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Aşağıdaki powershell komutunu uygularsanız ekran görüntüsüdneki gibi çıktı alabilirsiniz.

Get-ItemProperty HKLM:\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\* |  Select-Object DisplayName, DisplayVersion, Publisher, InstallDate |Format-Table –AutoSize

Gönderildi : 14/10/2015 14:17

(@nasrineymar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Uğur Hocam,

Öncelik çok teşekkür ederim. İlgi ve yardımlarınız için.

Get-ItemProperty HKLM:\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\* |  Select-Object DisplayName, DisplayVersion, Publisher, InstallDate |Format-Table –AutoSize  yani bu komut o sunucudaki yüklü olan tü programları gösteriyor doğru mudur?

Hocam şöyle bir rapor nasıl alabilirim.

Yani hangi sunucuda SQL Server yüklü veya SQL ile başlayan bir tool vs yüklü. Sadece SQL ile  başlayan sunucuların listesini görmek istemiştim.

Örneğin benim bir sunucu var.

Sunucu adı: SERVER-CARPARK

Bu sunucuda SQL Server 2008 R2 yüklü ve SQL Express yüklü. Birde sunucuda Office 2010 yüklü, Acrobat Reader, Winrar ve diğer programlar vs yüklü. Yani şunu görmem şansım varmı.?

SERVER-CARPARK Server'inde SQL yüklümü sadece bana SQL ile yüklü olan ve SQL ile ne başlıyor ise yani SQL Express vs bunları göstersin.

Çok teşekkrüler Hocam.

Saygılar

Kenan

Gönderildi : 14/10/2015 15:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bunu döngüye sokarak yapabilirsiniz. En olmadı özelden bir query paylaşırım bana ulaşırsanız.

Gönderildi : 15/10/2015 00:35

(@nasrineymar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Buna cevap verecek birisi var mı?

saygılar

Kenan

Gönderildi : 25/11/2016 13:59

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Uzerinden cok zaman gecmis ama belki baskasinin isine yarar diye yazayim istedim

Microsoftun MAP toolkit uygulamasi var. Yazilim envanteri cikartmaya yariyor networkten. SAM sertifikasi aldigim zaman ogrenmistim ve cok da faydali bir uygulama zaman zaman sorunlar cikartsa da. Bunu kurarsaniz bi server uzerine gerekli kriterleri girdiginiz takdirde size tum yazilim dokumunu cikartir. En kotu, excel'e export ettigi raporu suzerek istediginiz sonucu alabilirsiniz

Kolay gelsin

EG

Gönderildi : 20/03/2017 15:49

(@melihatasoylu)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba,

SCCM üzerinde aşağıdaki Query ile içerisinde SQL geçen bütün uygulamalara sahip bilgisayarların listesini görebilirsiniz.

select distinct SMS_R_System.NetbiosName, SMS_R_System.LastLogonUserName, SMS_R_System.OperatingSystemNameandVersion, SMS_R_System.IPAddresses, SMS_G_System_INSTALLED_SOFTWARE.ProductName from  SMS_R_System inner join SMS_G_System_INSTALLED_SOFTWARE on SMS_G_System_INSTALLED_SOFTWARE.ResourceID = SMS_R_System.ResourceId where SMS_G_System_INSTALLED_SOFTWARE.ProductName like "%SQL%"

Gönderildi : 31/05/2017 18:54

Paylaş: