Forum

Change SCOM Managem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Change SCOM Management Server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Birdan fazla sunucuya computer1 makinesini management sunucu olarak gösterdim. Sunuculara SCOM cmdlet'lerini kullanarak tek bir komut ile management server'larını computer2 olarak değiştirebilir miyim. SCOM agentlarını sunuculara discovery methodu ile dağıttığımdan dolayı manuel olarak bu değişimi yapabilirim ama sunucu sayısı fazla olduğundan dolayı bu işlemi toplu olarak yapmak istiyorum.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. 

Gönderildi : 04/10/2015 21:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Birdan fazla sunucuya computer1 makinesini management sunucu olarak gösterdim. Sunuculara SCOM cmdlet'lerini kullanarak tek bir komut ile management server'larını computer2 olarak değiştirebilir miyim. SCOM agentlarını sunuculara discovery methodu ile dağıttığımdan dolayı manuel olarak bu değişimi yapabilirim ama sunucu sayısı fazla olduğundan dolayı bu işlemi toplu olarak yapmak istiyorum.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. 

Selamlar,

Burayı incelermisin.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/hh920210(v=sc.20).aspx

PS C:\> Set-SCOMParentManagementServer -Agent (Get-SCAgent -Name "Server01.Contoso.com") -PrimaryServer (Get-SCManagementServer -Name "MgmtServer01.Contoso.com") bununla yapabilirsin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/10/2015 22:40

Paylaş: