Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCE 2010 yükseltme çözümü

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@onurakbudak)
Gönderiler: 26
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

System Center Essentials 2010 yüklü olan sunucumu 2012 ye yükseltmek istiyorum system center 2012 bir sürü versiyonuyla karşılaştım ihtiyacımı hangisi karşılar bilemedim benim amacım client ların updatelerini yapmak yazılım, donanım envanterlerini takip etmek vs. SCE ye eşdeğer versiyonu 2012nin hangisidir acaba?
Teşekkürler.

Gönderildi : 01/06/2012 15:12

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

essentials gibi bir sürüm bildiğim kadarıyla 2012de bulunmuyor. bahsettiğiniz işlemler için (vs. ye kadar olan kısmı) configuration manager tek başına da alınabiliyordu ama şimdi tüm çözümü birlikte almalısınız. http://download.microsoft.com/download/1/1/1/11128EC7-2BE7-480C-9D46-4ECECA9E481A/System%20Center%202012%20Licensing%20Datasheet.pdf  adresinden yeni lisanslama modelini görebilirsiniz.

mesela biz yalnızca eskiden yedekleme çözümü için dpm tek başına alabiliyorduk, üzerine de yedeklemek istediğimiz uygulamaya göre std. veya ent. model management lisansla işimizi çözüyorduk. şimdi elimizdeki lisanslara ek olarak management lisans bile alamıyoruz lisanslama modeli değiştiğinden.

esseential için client veya server management lisans alma şansınız da yukarıda belirttiğim gibi kalmadı.

şimdi management server lisansları datacenter veya standard olarak alıp, clientlara da dokümanda görüldüğü gibi karar vermeniz lazım.

Gönderildi : 08/06/2012 00:36

Paylaş: