Forum

Ortama 2. SCCM ekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ortama 2. SCCM eklemek

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@beasolutions)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

FEP 2010 kullanmak istiyorum.Ortam da 1 tane SCCM 2007 SP1 var , çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok.FEP 2010 için farklı bir server oluşturdum ve Server 2008 R2 Sp1 yükledim.İlk kurulan SCCM yi bunun için kullanmak istemiyorum , FEP 2010 olduğu server a yeni bir SCCM R3 kurup yalnızca FEP 2010 işlemlerimi görmek için yapılandırmak istiyorum.Ortamda mevcut SCCM varken FEP in olduğu sunucuya nasıl SCCM kurmalıyım. ?

Primary SCCM nin yanına Secondary eklemek gerekiyor ? Yoksa Boundaries mı eklemek gerekiyor ? Site System mi eklemek gerekiyor ?

Primary SCCM Mixed modda kurulmuş. Site Code ve Site Nameyi biliyorum.

Not: Daha önce hiç SCCM ile ilgilenmedim , ama şuan da Bugra beyin makalelerini bitirdim ve Serkan beyin videolarını izliyorum.Sizlerinde yönlendirme ve tavsiyeleriyle en doğru şekilde yapılandıracağımı biliyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler

Gönderildi : 20/05/2011 22:17

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, FEP icin ikinci bir sccm kurmak istemenizin nedeni nedir ?

Gönderildi : 22/05/2011 19:02

(@beasolutions)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aslında SCCM nin olduğu server ı başka birisi yönetiyor, FEP 'i AV server olarak planladığımız için bunun üzerine SCCM kurmamız gerek.Zorunluklardan kaynaklanıyor , kaynak planlamasına göre olsa dediğiniz gibi ortamdaki SCCM ile işimizi çözebilirdik.

Gönderildi : 23/05/2011 11:56

(@beasolutions)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu?

Gönderildi : 24/05/2011 18:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

SCCM in ilk kurulduğu makine primary site olduğundan, ikinci SCCM makinesi secondary site olacaktır, paket dağıtırken sıkıntı yaşamak istemiyorsanız yapmanız gereken var olan sccm makinesine ram eklemek ve fep i sccm in üstüne kurun. FEP paketleri primary sccm makinesinden deploy edilebilir. sccm makinesini başkası kullanıyor ise, başka makineye sccm konsol kurun ve sccm makinesine db bağlantısı sağlayın. sccm makinesinden bir kullanıcı tanımlayın ve fep görevlerinden ihtiyanıcınız olanları yetkilendirin.

Gönderildi : 12/07/2011 20:12

Paylaş: