Forum

Dpm koruma yaşam s&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dpm koruma yaşam süresi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Dpm üzerinde bir kaç takıldığım nokta var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Örneğin Bir client için bir koruma grubu tanımlayıp ,ratention range süresini 5 gün yaptığımda;

1-Beş gün sonra bu koruma grubu için olşturulan kural kendi kendini imhamı edecek?
2-Bu beş günlük yaşam süresi tam olarak süre dolduğunda nasıl davranır?Sistem nasıl işler?
3-Bu yaşam süresi dolduğunda geri oluşturulan geri yükleme noktaları silinir mi?
4-Client koruması yaptığımda kullanıcı kendi yedeğini recover etmek isterken, o bilgisayarda tüm oturum açıp profile oluşturan userlerin verilerini görebiliyor?.Bunu sadece o bilgisayarda sürekli oturum açan user ile  sınırlı kılmak mükün mü?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/05/2011 11:57

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Örneğin Bir client için bir koruma grubu tanımlayıp ,ratention range süresini 5 gün yaptığımda;

1-Beş gün sonra bu koruma grubu için olşturulan kural kendi kendini imhamı edecek? HAYIR
2-Bu beş günlük yaşam süresi tam olarak süre dolduğunda nasıl davranır?Sistem nasıl işler? birinci gün silinir altıncı gün devam edilir. Döngü misali.
3-Bu yaşam süresi dolduğunda geri oluşturulan geri yükleme noktaları silinir mi? 5 gün önceki evet.
4-Client koruması yaptığımda kullanıcı kendi yedeğini recover etmek isterken, o bilgisayarda tüm oturum açıp profile oluşturan userlerin verilerini görebiliyor?.Bunu sadece o bilgisayarda sürekli oturum açan user ile  sınırlı kılmak mükün mü? Company Policy' ile evet. Makalemde detaylandırmıştım.

Gönderildi : 13/05/2011 02:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

1-Beş gün sonra bu koruma grubu için olşturulan kural kendi kendini imhamı edecek? HAYIR
2-Bu beş günlük yaşam süresi tam olarak süre dolduğunda nasıl davranır?Sistem nasıl işler? birinci gün silinir altıncı gün devam edilir. Döngü misali.
3-Bu yaşam süresi dolduğunda geri oluşturulan geri yükleme noktaları silinir mi? 5 gün önceki evet.
4-Client koruması yaptığımda kullanıcı kendi yedeğini recover etmek isterken, o bilgisayarda tüm oturum açıp profile oluşturan userlerin verilerini görebiliyor?.Bunu sadece o bilgisayarda sürekli oturum açan user ile  sınırlı kılmak mükün mü? Company Policy' ile evet. Makalemde detaylandırmıştım.

Fatih hocam çok teşekkür ederim.
Buradaki sorularımın yanıtını aldım çok sağolun.Company policy kısmını anlatan makalenize erişmedim Dpm ile ilgili yaklaşık 30 civarı makale var son kullanıcı yedeklerini almak için yazdığınız makalenin içindede denk geldim orada çok kısa olarak file Exclusions kısmında  bahsediliyor.Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam ürün çok geniş bir ürün,makalelerde çok geniş anlatılmış her konu fakat bazen kafama takılan noktalar oluyor.Bu nedenle ara ara sorularım olabilir rahatsızlık için kusuruma bakmayın.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2011 12:08

Paylaş: