Forum

Dpm disk yapısı ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dpm disk yapısı ve disklere erişim

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
303 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

1-Protect group oluştururken her group için neden disk oluşturuyor?

2-Alınan yedekleri recover konsulu dışında disk içene erişerek nasıl görebiliriz.Dpm içerisinde volume kısayollarıdan erişim sağlanabiliyor ama farklı şekilde nasıl görüntülenebilir.Disk dynamic ve ibr sürücü harfi atanmadığı için bilgisayarım konsolundan gözükmüyor.Bu disklerin içine erişim için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/05/2011 11:46

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba,

1-Protect group oluştururken her group için neden disk oluşturuyor?

Disk izalosyonunu, Ratention Range süresi belirlenirken mevcut yedeğin saklanacak olduğu alanın hesaplanması vb... bir çok etkenden ötürü PG başına Recovery point ve replica point oluşturmasından kaynaklıdır.

2-Alınan yedekleri recover konsulu dışında disk içene erişerek nasıl görebiliriz.Dpm içerisinde volume kısayollarıdan erişim sağlanabiliyor ama farklı şekilde nasıl görüntülenebilir.Disk dynamic ve ibr sürücü harfi atanmadığı için bilgisayarım konsolundan gözükmüyor.Bu disklerin içine erişim için nasıl bir yol izlemeliyiz?

DPMVolumes altından görebilirsiniz. Eğer Volume olarak görmek isterseniz custom volume yapılandırması yapmanız gerekmektedir. Fakat bu yapılandırma önerilmemektedir ve DPM bu volumenin yönetimini gerçekleştirememektedir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 09/05/2011 03:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam,
O halde sizin makalelerinizde yer aldığı gibi dpm\volume\ altından bakacağız sadece en mantıklısı bu sanırım.Çok teşekkürker hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/05/2011 11:56

Paylaş: