Forum

Dpm Agent Hatası H....

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dpm Agent Hatası H.K.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Dpm Agent kurulumu ile ilgili uzun zamandır yaşadığım ve çözemediğim bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum.Dpm srv'dan İnstall Agent dediğim zaman aşağıda eklediğim hataları alıyorum.Manuel kurup setDpmServer yapmama rağmen yine Management ekranında agent'ı göremiyorum.Kontrol ettiğim adımlar sırası ile aşağıdaki gibidir.Yardımlarınızı rica ediyorum.Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.Saygılarımla

1.Agent kurulacak makinayı, DpmSrv'da, Dpm gruplarında yeniden tanımladım.

2. Her iki makinada birbirlerinin Admin$ ve C$ paylaşımlarına erişebilmekte.

3.Daha önce Agent kurmaya çalıştığım makinanın backup'ını DPM ile alabiliyordum.

HATA 1.An error occurred when the agent operation attempted to create the DPM Agent Coordinator service on nsfs001.............entp. (ID 347 Details: Element not found)

HATA 2. Install protection agent on nsfs001..............entp failed:
Error 347: An error occurred when the agent operation attempted to create the DPM Agent Coordinator service on nsfs001.............entp.
Error details: Element not found
Recommended action: Verify that the Agent Coordinator service on nsfs001.................entp is responding, if it is present. Review the error details, take the appropriate action, and then retry the agent operation.

Gönderildi : 05/05/2011 18:27

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Agent yüklemek istediğiniz clientin özellikleri nelerdir. OS ve Application bilgileri.

Agent ile DPM aynı domain, network ortamı içinde ve iletişim durumları nelerdir.

Temel önerim windows firewalları kapatıp, denemenizdir.

Gönderildi : 06/05/2011 03:12

(@malikugurisikli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba fatih hocam

client'ın özellikleri srv 2008 entp x64 sp2, dpm ile aynı domain ve networkte.Birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar

firewalları kapalı.Microsoft FEP yazılımı yüklü.

Gönderildi : 06/05/2011 12:06

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

FEP windows firewall ayarlarına birebir etki etmektedir.

FEP üzerinde dağıtmış olduğunuz policy ve loglarını kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 06/05/2011 13:20

(@malikugurisikli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

FEP agentını kaldırarak denemiştim olmamıştı fatih hocam...

Gönderildi : 06/05/2011 14:19

Paylaş: