Forum

Sccm kurulumu ve si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm kurulumu ve site yapısı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@OnurTanriverdi)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Merkez ve bölgelerde SCCM kullanmak istiyoruz. Bölgeler 512k ile merkeze bağlı. Sadece merkeze site kurulumu yapsak, hat üzerinde çok fazla yük oluşturup sorun yaşarmıyız?

Teşekkürler, 

Gönderildi : 14/04/2010 16:30

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

SCCM i ne amaçla kullanacağınız önemli. İşletim sistemi dağıtımı yapacak mısınız, software update yapacak mısınız, software deployment yapacak mısınız?

yazılım, donanım envanter i çekmek için 512 yeterlidir ancak diğer deployment lar için sıkıntı yaşarsınız.

Ancak size önerim, eğer donanımınız varsa bölgelere child site yapısı kurup sadece distribution point rol ataması yaparak dağıtım gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde bölgelerde ki site'lar central'ın parent ı olacak ve raporlamaları yine central site üzerinden alacaksınız.

Gönderildi : 14/04/2010 17:35

(@OnurTanriverdi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Öncelikli hedef envanter takibi ve işletim sistemi güncellemeleri yapmak. SCCM'ın DC üzerine kurulmasında bir sakınca varmı? Yoksa, bölgelerde site yapabiliriz.

Teşekkürler, 

Gönderildi : 15/04/2010 18:09

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

SCCM, DC üzerine kurulabilir ancak donanımınızın biraz güçlü olması gerekir.

software update ve envanter için 512 k işinizi görmez. Tavsiyem lokasyonlara child site kurmanızdır

Gönderildi : 15/04/2010 18:17

(@OnurTanriverdi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey,

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Artık gözü kapatıp bir yerden başlamam lazım. Sitedeki makaleleri okudum. Merkezde şu an WSUS çalıştırdığımız bir server var, bunu kullanacağız. Kafama takılan 2 soru, SCCM kurulumunu yapmadan önce, AD şema genişletme işlemini yapmalımıyım? İkincisi bölgelerdeki makinalar bir anda buraya bağlanıp hatları öldürür mü?

Tekrar teşekkürler. 

Gönderildi : 28/04/2010 17:23

Paylaş: