Bildirimler
Hepsini Temizle

DPM 2007 Sp1  

bariscakiroglu
(@bariscakiroglu)
Üye

Merhaba


şirketimizde son kullanıcıların datalarını backuplamak için DPM 2007 kullanmayı düşünüyoruz. Bunun için bir test ortamı oluşturdum. testler sırasında son kullanıcının backuplarını restore edebilmesi için henhangi bir arayüz bulamadım. böyle bir arayüz varmı yoksa recover işlemlerini adminin yapması must mıdır?


teşekkürler...

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/04/2010 12:51
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


End user Recovery seçimini aktif duruma getirdiğiniz zaman bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


[img] [/img]

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2010 19:17
bariscakiroglu
(@bariscakiroglu)
Üye

Ben bu seçeneği aktifleştirmiştim. benim öğrenmek istediğim Son kullanıcının kendisi  restore işlemlerini DPM admine ihtiyacı olmadan herhangi bir arayüz (program,browser vs..) kullanarak yapabiliyormu? client makinelerde böyle bir sey bulamadım.


teşekkürler....

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 15/04/2010 12:46
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


Evet gerçekleştirebiliyor.


Kullanıcı bilgisayarı üzerine recovery point client software yazılımını yüklemeniz ve kullanıcı bilgisayarı üzerinde Shadow Copy özelliğinin aktif durumda olması gerekmektedir.


End-User Recovery


What is end-user recovery?


You can enable end users to recover previous versions of files and folders that are protected by DPM. Users select an earlier version of a file or folder by using the familiar Windows Explorer interface or any one of the Microsoft Office 2003 applications. This capability increases productivity and significantly lowers administrative costs.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/04/2010 14:07
Paylaş: