Forum

Synology ağ klasörü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Synology ağ klasörü oluşturma sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Synology DS1019+ (DSM 7.) ve Synology RS1619XS+ (DSM 6.2) ürünüm mevcut.

RS modeli ile map network klasörü kullanabiliyorum. Ancak DS olan ürün map network folder için bağlanmak istediğimde hiçbir şekilde kullanıcı adı ve şifremi kabul etmiyor. Tüm ayarlarımda doğru görünüyor. Bu sorunu yaşayanlar oldu mu?

Teşekkürler

Gönderildi : 19/10/2023 11:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://kb.synology.com/tr-tr/DSM/tutorial/How_to_map_network_drives_from_your_Synology_NAS

daha önce telegramda sorulmuştu sanki yapılandırma kaynaklıydı, sayfadaki tüm linkleri kontrol ediniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/10/2023 16:37

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

SMB aktif mi? kullanıcı giriş yaparken domain ile giriş yapıyor olabilir misiniz, eğer nas cihazdaki kullanıcılar domain üzerinden gelmiyor sa kullanıcı adını .\kullanıcı_adı şeklinde giriniz. Nas cihazın FQDN adı neyse ornegin YEDEK_NAS_01\kullanici adı şeklinde denediniz mi?

Kişisel bir olay

Gönderildi : 20/10/2023 10:24

(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SMB aktif. Belirtilen şekillerde de deniyorum ancak web arayüzünden girebiliyorken ağ klasörü ile giriş sağlayamıyorum. kullanıcı adı ve şifre hatalı mesajı çıkıyor.

Gönderildi : 23/10/2023 15:21

Paylaş: