Forum

Storage Önerisi Hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Storage Önerisi Hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
283 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, toplamdaki 4 adet sunucumuzda bulunan sas sata ve yeni 1 adet sunucumuzun nvme disklerini destekliyecek karma bir çözüme ihtiyacımız var. Sunucu parkımızda 2 adet Dell poweredge R630 1 adet PowerEdge R640 sas sata disklerin olduğu ve 1 Adet Dell 7625 Nvme U2 disklerin olduğu bir sunucu havuzundaki diskleri alacağımız bir storage takıp kullanabilceğimiz bir çözüm arıyorum. Açıkcası sorunsuzluk ve uyum acısından dell sunucularımız olduğu icin ilk aklıma powerflex geldi ama tabiyki bir araştırma sürecindeyim.Şu anda bir ön araştırma daha sonra profosyonel bir destek almayı planlıyoruz. Dell PowerFlex Bu karma çözüm icin uygunmudur ? Bu konuda değerli yönlendirmelerinizi bekliyorum.

teşekkürler.

Gönderildi : 28/10/2023 11:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Böyle bir konuda ürün satın alım yapacağınız bayi ile görüşmeniz "bazen" en doğrusu olur. Bazen diyorum çünkü eğer bayi yetkin profesyonllerden oluşmuyor ise neyi satabiliyor ise size onu önerecektir. Veya vizyonu, tecrübesi ne ise yine benzer o çapta önerilerde bulunacaktır. Örnek benim bu konuda çok tecrübem var ama bende bu işi profesyonel yaptığım için bir müşterimiz bize böyle bir istek ile geldiğinde öncelikle mevcut bir müşteri ise iş yüklerini biliyorsak ona uygun çözümler sunarız. Eğer mevcut veya değil iş yüklerini bilmiyor isek belirli araçlar ile bir kaç hafta ortamı izleriz, maksimum, minimum IOPS değerleri, latency değerleri, okuma, yazma ağırlığı, yedekleme sırasındaki durumlar vb ona göre ürün öneririz. Ama forumdan böyle bir destek veremeyiz.

Gelelim sorunuza 🙂 Eğer bütçeniz uygun ise tabi ki PowerFlex bu işin üstesinden gelir ancak ucuz bir ürün değildir, eğer paranız var ise hiç düşünmeden devam edin derim. Ama dediğim gibi mutlaka mevcut storage kullanımlarınızın veri karekteristiğini öğrenin lütfen.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2023 22:30

Paylaş: