Forum

Qnap NAS Raid6

Bildirimler
Hepsini Temizle

Qnap NAS Raid6

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
626 Görüntüleme
(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;  4 disk ( 4 x 4 TB ) ile RAID 6 yapısında ( spare diski yok ) çalışan Qnap NAS kullanmaktayız. Ayrıca 1 adet 8 bay disk takılabilen kullanmadığımız XEON işlemcili bir serverımız var. Kabaca Qnap teki verileri bu yeni server ' a aktararak RAID 6 yada RAID 5 ile bir sistem kurmak istiyorum. QNAP ile bu yeni server farklı lokasyonlar da. Haftanın 7 günü bu veriler kullanılıyor ve değişiyor. Sizce manuel kopyalama haricinde farklı bir yöntem izleyebilir miyim ? Bu sunucuları yan yana getirme ihtimalini de düşünüyorum. Örneğin acronis ile  NAS dan image alsam bu image'ı yeni sunucu da export etsem.

Gönderildi : 03/07/2022 14:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, uzmanlık alanım değil ama sanki qnap da bunun için böyle bir yazılım var, hedef bir windows server veya qnap olabilir, üzerindeki verileri sync edebiliyor.

https://www.qnap.com/en/how-to/tutorial/article/how-to-use-qsync-to-synchronize-files-between-the-nas-and-my-other-devices

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2022 14:40

Paylaş: