QNAP Klasör Erişimi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

QNAP Klasör Erişiminde Şifre Sorması  

RSS
Muhammed YUCAL
(@muhammedyucal)
Üye

Merhabalar değerli ÇözümPark ailesi. Elimde 2 adet QNAP cihaz var. \\nas1-ip şeklinde girdiğimde şifre sormadan dizinleri listeliyor. Ancak \\nas2-ip ikinci cihaza erişmeye çalıştığımda şifre soruyor. Tüm ayarları karşılaştırdım ancak herhangi bir şey bulamadım. Bilen var mıdır?

Alıntı
Gönderildi : 26/03/2020 14:44
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Merhaba,

Daha önceden nas 1 cihazına erişim yaptıysanız bunlar kimlik bilgileri yöneticisinde tutulacaktır bunları temizleyerek tekrardan erişim yaparsanız şifre isteyecektir.

Kimlik bilgisi yöneticisine aşağıdaki komut ile ulşabilirisiniz.

control keymgr.dll

Bu ileti 3 ay önce Erdem Yağlıkara tarafından düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2020 15:15
Muhammed YUCAL
(@muhammedyucal)
Üye

Hocam, hiç erişmemiş hatta yeni windows kurulmuş bilgisayardan erişim yaptığımızda da aynı şekilde nas1 şifre sormadan klasörleri listelerken, nas2 şifre istiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2020 11:36
Erdem Yağlıkara
(@erdemyaglikara)
Üye

Hocam qnap üzerinde share edilmiş alan everyone olarak ayarlanmış olabilir mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/03/2020 12:05
Muhammed YUCAL
(@muhammedyucal)
Üye

Değerli Çözümpark ailesi. Çok önceleri açmış olduğum bu yardım konusunu az önce Synology kurcalarken çözdüm. Synology' i sanal ortama kurup test ederken aynı sorun orda da karşıma çıktı. Synology' de çözünce hemen QNAP tarafına geçip tahmin ettiğim yere baktım ve oradan çözdüm. 

qnap

QNAP' ta oturum açtıktan sonra

"Control Panel -> Network & File Services -> Win/Mac/NFS -> Advanced Options" kısmından

"Restrict anonymous users from accessing SMB shared folders" başlığı altındaki seçeneği "Disabled. Anyone can view........" şeklinde düzeltip kaydedince, herhangi bir giriş yapmaksızın tüm klasörler listeleniyor ve herhangi birine girmek istediğinizde kimlik soruyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/05/2020 16:39
Hakan Uzuner beğendi
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/05/2020 01:35
Paylaş: