Forum

Blackarmor nas 220 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Blackarmor nas 220 Hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
700 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar 

elimde blackarmor nas 220 cihaz geçti ilk ayarları windows 7 kurulu bir pc de yaptım sorun yoktu fakat windows 10  lu pc lerden ip yi yazdığım zaman paylaşımlara ulaşamıyorum sadece web üzerinden ayarlarına ulaşabiliyorum

cihaz eski bir cihaz ama biraz saçma geldi bana win7 de ulaşılıp win10 da ulaşılamaması win10 da özel ayar mı yapmamız gerekiyor acaba 

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Gönderildi : 28/02/2020 12:58

(@merthicyilmaz)
Gönderiler: 10
Active Member

Gönderen: @erhansen

merhaba arkadaşlar 

elimde blackarmor nas 220 cihaz geçti ilk ayarları windows 7 kurulu bir pc de yaptım sorun yoktu fakat windows 10  lu pc lerden ip yi yazdığım zaman paylaşımlara ulaşamıyorum sadece web üzerinden ayarlarına ulaşabiliyorum

cihaz eski bir cihaz ama biraz saçma geldi bana win7 de ulaşılıp win10 da ulaşılamaması win10 da özel ayar mı yapmamız gerekiyor acaba 

şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Windows 10 SMB1 protokolünden yapıyor olabilir.

Gönderildi : 28/02/2020 13:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Eski olmasında öyle olması normal dediği gibi smb1 çalışıyordur upgrade'i yoksa smb3 desteklemiyorsa önemli yedekleme için o cihazı kullanmayın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2020 16:24

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

değerli cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

smb1 protokolunu kulanıyormuş windows 10 da smb1 protokolunu açınca sorunum çözüldü

cihaz yanımda değil vpn ile bağlanıp denedim yakın pc dede deneyeceğim muhtemelen sorun olmayacaktır

teşekkürler tekrardan

Gönderildi : 28/02/2020 17:24

(@erhansen)
Reputable Member
Konu başlatıcı

powershell e

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol

yazıp çalıştırınca sorunumu çözdüm

Gönderildi : 28/02/2020 17:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Bu yapılabiliyor zaten ancak önerilmiyor forumda smb1 konusu var araştırıp tekrar değerlendirin derim.
Konuyu da çözüldü yaparsanız iyi olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2020 19:34

Paylaş: