Anasayfa » Forum

Openfiler iscsi ve ...

Openfiler iscsi ve maximum baglanti | openfile  

RSS
bahattinarici
(@bahattinarici)
Üye

merhaba.

openfiler uzerinden iscsi target server kurdum.

w2k03 lere microsoft  iSCSI Software Initiator Version 2.07 kurdum.

birinci baglanti tamam. diske ip uzerinden E surucusu olarak erisebiliyorum. yazabiliyorum. gerekirse quarium disk olarak ta gorebiliyorum.

ikinci w2k03 kurulumu da oldu. fakat disklere sadece 1 kisi veri yazabiliyor. digerinin yazdiklarini da gormuyor. onceki oturum bilgileri gorebiliyor sadece.

diger makine kapanmadan disklerdeki veriye yazilmiyor.

bu sistem boylemidir. yok sa openfileri mi karistirmam gerekir.

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2008 14:39
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

Merhaba

Aynı problemi openfiler'de bende yaşadım, 2. baglantıda veriyi yazıyor gibi gözüküyor fakat gercekte yazmıyordu. O bi sepeten kaynaklanıyordu bulmuştum ama o sebebi şu an hatırlamıyorum malesef 8,9 ay oldu.

Şöyle bi çözüm uyguladım Openfiler üzerinde iki farkı volume oluşturup voulume'a ayrı 2 farkli isci adresi verdim, sonra 2 server üzerinden de volumlara ayrı bağlan yani A server i x volume ,B serveri y volume bağla. Böylece 2 bağlantı da olsa veriyi aynı anda yazacaktır test edebilirsin. Bağlantı için bir password atamayı unutma.

Bu şekilde sistem halen kullanılıyor bir şikayet gelmedi henüz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2008 22:15
Tarkan Ateş
(@TarkanAtes)
Üye

[quote user="Gokhan DOGAN"]

Merhaba

Aynı problemi openfiler'de bende yaşadım, 2. baglantıda veriyi yazıyor gibi gözüküyor fakat gercekte yazmıyordu. O bi sepeten kaynaklanıyordu bulmuştum ama o sebebi şu an hatırlamıyorum malesef 8,9 ay oldu.

Şöyle bi çözüm uyguladım Openfiler üzerinde iki farkı volume oluşturup voulume'a ayrı 2 farkli isci adresi verdim, sonra 2 server üzerinden de volumlara ayrı bağlan yani A server i x volume ,B serveri y volume bağla. Böylece 2 bağlantı da olsa veriyi aynı anda yazacaktır test edebilirsin. Bağlantı için bir password atamayı unutma.

Bu şekilde sistem halen kullanılıyor bir şikayet gelmedi henüz.

[/quote]

Merhaba

tam anlayamadım.

İki farklı Sunucu aynı Volume  mi ulaşılmaya çalışılıyor yoksa iki farklı volume mi?

teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/10/2008 00:37
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol