Forum

Synology DS1815+ uz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Synology DS1815+ uzaktan file manager olarak çalıştırmak

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,005 Görüntüleme
(@ensarvarol)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba 

Synology DS1815+ ürünüme dışardan bağlanmak istiyorum dosyları görecek şekilde bunu nasıl yapabilirim.

kolay gelsin

Gönderildi : 02/03/2016 20:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ftp sunucusu olarak yapılandırmak işinizi görüyor mu?
Uzaktan ftp olarak bağlanabilirsiniz dediğim gibi buna ek olarak firewall üzerinden gerekli portaları açarak web arayüzüne erişebilirsiniz. Ancak işletim sistemi üzerinden direk paylaşılan klasörlere erişim istiyorsanız bunun için ulaşım sağladığınız bir ağınız olmalı. Vpn v.s. şeklinde.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/03/2016 00:07

(@ensarvarol)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Uzaktan ftp olarak bağlanabilirsiniz dediğim gibi buna ek olarak firewall üzerinden gerekli portaları açarak web arayüzüne erişebilirsiniz. Ancak işletim sistemi üzerinden direk paylaşılan klasörlere erişim istiyorsanız bunun için ulaşım sağladığınız bir ağınız olmalı. Vpn v.s. şeklinde.

Rıza bey merhaba 

Nas cihazıma kullanıcıları ekledim yetkileri verdim bu klasorler içindeki dosyalara arkadasların ulaşmasını istiyorum evlerindeki bilgisayarlarından 

Gönderildi : 03/03/2016 13:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Dediğim gibi aynı ağda olmadan internet üzerinden ya ftp üzerinden gelebilirler yada kullanıcıların evden vpn yaparak iş yeri ağına bağlanamsı sonrasında Synology üzerindeki verilerine eirşmesi münkün. Ayrıca web üzerinden erişim verebilirsiniz. Bu şekilde işinizi görüyor ise gerekli portu açıp iş yerinizde modem veya firewall üzerinden portu synology üzerine yönlendirmeniz durumunda sorun kalmaz.

https://www.synology.com/tr-tr/knowledgebase/DSM/help/DSM/AdminCenter/connection_public_access_advanced  buradan yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/03/2016 22:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Rıza bey merhaba 

Nas cihazıma kullanıcıları ekledim yetkileri verdim bu klasorler içindeki dosyalara arkadasların ulaşmasını istiyorum evlerindeki bilgisayarlarından 

Quick connect özelliğini etkinleştirip

https://www.synology.com/tr-tr/knowledgebase/DSM/help/DSM/AdminCenter/connection_quickconnect

Filestation üzerinden erişebilirsiniz dosyalarınıza

https://www.synology.com/tr-tr/knowledgebase/DSM/help/DSM/FileBrowser/FileBrowser_desc

iyi çalışmalar

Gönderildi : 04/03/2016 11:26

Paylaş: