Forum

yedekleme sistemi h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yedekleme sistemi hakkında öneriniz

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

sirketimizdeki tum sunucular vmvare 5.0 üzerinde. 2 tane fiziksel sunucumuz ile cluster yapılmış durumda.

exchange ,dc,fileserver,sharpoint,logo gibi uygulamalarımız var.

destek aldıgımız firma bize tayp kartuşlarını önerdi. storage yapımız ise 12 x 1 tb 7.2 rpm disk.
4 x sas 6 gbps sas hba mevcut.

biz bunu tayp dışında hangi yöntemler ile daha ucuz hale getirebiliriz. teşekkürler...
Bilmiyorum soruyu dogrumu sordum ?

Gönderildi : 13/04/2012 20:22

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Mevcutta nasıl alıyorsunuz ki?

Tape ile almayacaksanız herhangi bir disk üzerine alıyor olmalısınız ki, bunu zaten şu an kullanıyorsunuz sanıyorum.

Ama hiç yedek almıyoruz o başka:)

Gönderildi : 13/04/2012 20:56

(@DemirHakan)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Qnap cihazına yedek alıyoruz..
tape almak ile qnap yada harici bir storage e almak aynı zannederse. tape in ne avantajı var ki digerlerinden.sonucta yedek almıyormuyuz. yedegi de usb diske ,qnap ada alınabilir.

ozaman tape neden tercih edilyor anlamadım.üstelik pahalı da...

Gönderildi : 13/04/2012 22:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Qnap cihazına yedek alıyoruz..
tape almak ile qnap yada harici bir storage e almak aynı zannederse. tape in ne avantajı var ki digerlerinden.sonucta yedek almıyormuyuz. yedegi de usb diske ,qnap ada alınabilir.

ozaman tape neden tercih edilyor anlamadım.üstelik pahalı da...

Type sistemleri bazı standarlar için gerekli. Standartlar gereği  datanın yedeklenmesi ve belli sürelerde saklanması lazım. Bu durumda Diske yedeklemek daha pahalıya geliyor. Millet dört gözle blue-ray yazıcıları ve ucuz medyaları bekliyor 😀

Gönderildi : 14/04/2012 03:47

Paylaş: