Forum

NETAPP Virus Tarama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NETAPP Virus Tarama problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@fatihdagasan)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Netapp storage cihazımızda Trend Micro Server Protect programı ile virüs taraması yapmak istiyorum ve konfigürasyonunu yeni yaptım. Problemim ise şöyle ;

Telnet ile netapp'a bağlanıyorum

"Vscan scanners" komutunu girdiğimde Trend Micro yüklediğim server listede görünüyor ve bağlantıda sorun görünmüyor daha sonra taramayı aktif etmek için  "vscan on" komutunu giriyorum. Enable olduğunu söylüyor fakat komutu girdikten sonra kullanıcılara dosyaları açarken access denied mesajı veriyor.

Telnet ekranında da bu hata mesajı yazıyor: vscan.server.connectError:error: CIFS: An attempt to connect to vscan server "\\servername" failed [0xc0000016]

Konu hakkında çözüm önerilerinizi bekliyorum..

Gönderildi : 26/08/2010 20:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bence problemin netapp ile bir ilgisi yok, TrendMicro ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 27/08/2010 13:37

(@fatihdagasan)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm.

NETAPP tarafında "vscan options mandatory_scan off" komutunu girerek problemi çözdüm. Bu komut on olduğu zaman CIFS erişiminde eğer virüs taraması aktif ise sistem kullanıcıların dosyalara erişimini engelliyormuş.

Gönderildi : 27/08/2010 18:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Geçmiş olsun. Netapp tarafında demişsiniz ama durum trend micro ile ilgili. Embended bir ürün olduğu için netapp komutlarına benzer komutlar ile configure edilmesi doğal.

Gönderildi : 27/08/2010 18:09

Paylaş: