Forum

Mysql ile hamachi p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mysql ile hamachi paylaşımı yapılabilirmi ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,610 Görüntüleme
(@batuhanilter)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bilgisayarımda port açmayla ilgili sorun yaşıyorum. Bende alternatif çözümler aramaya başladım. Hamachi ile daha önceden dosya paylaşımı yapmayı başarmıştım. Mysql'i hamachi ile bağlı olduğum kişilere paylaşmam mümkün mü ?

Eğer mümkün ise nasıl yapabileceğim hakkında beni bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum.

Gönderildi : 23/05/2020 09:34

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

https://www.cozumpark.com/community/network-4/port-acma-sikintisi/

Geçen bunu sormuştunuz operatörden çözüm alamadınız mı?
Muhtemelen CGN kullanıcısısınız bundan çıkmak için port tanımlama ihtiyacınızla cgn den çıkmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Yapmazlarsa da o konuda dedikleri gibi static ip almanız lazım. Söylenmişti orada da tabi ki önemli bir db ise bunu direkt web'e açmayın. 
Hamachi kurumsal bir uygulama değil biz genelde oyun için bir birine bağlanma maksatlı kullanıyorduk geçmişte. VPN oluşturacak herkes aynı şekilde kurulum yapmalı ancak o zamanlar şöyle sorunları vardı çok farklı zamanlarda alınırsa account'lar çok farklı ip blockları veriyordu ve bir birini ekleyenler sihhatli bir ağ kuramıyordu. Yani yapmak istiyorsan kullanabilirsin kendi sitesinde ve youtube da oldukça fazla tutorial var.   

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/05/2020 22:01

(@batuhanilter)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz malesef port açma kısmından yanıt alamadım. Ama dediğiniz gibi CGN ip kullaniyorum sanırım bundan kurtulmanın tek yolu static ip almak mı ? Ayriyeten çok önemli bir db değil arkadaşlarımla kullanabileceğim ortak bir program için istiyorum amatör sayılır bir şeyler öğrenmek ve çalışmak için gerekli. CGN konusunda beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

Gönderildi : 24/05/2020 13:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bildiğim kadarıyla tek yol değil ancak tecrübemiz yok bildiğiniz gibi burası kurumsal uzmanlardan oluşan bir platform o yüzden ev durumları ile ilgili eksik kalabiliriz. Milletten duyduğum ve teknoseyir vs gibi sitelerde kullanıcılardan gördüğüm kadarıyla operatörler talep halinde cgn den çıkarıyor ancak bazen güçlük çıkarıyorlarmış bu sizin ikna kaabiliyetinizle de ilgili. Oralarda yorumlarda da gördüm bir türlü yaptıramadım statik ip aldım gibi yorumlar. O yüzden bize soruncaya kadar bunu operatürünüzle görüşerek ancak öğrenebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2020 20:05

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Gönderen: @batuhanilter

@ibrahimyildiz malesef port açma kısmından yanıt alamadım. Ama dediğiniz gibi CGN ip kullaniyorum sanırım bundan kurtulmanın tek yolu static ip almak mı ? Ayriyeten çok önemli bir db değil arkadaşlarımla kullanabileceğim ortak bir program için istiyorum amatör sayılır bir şeyler öğrenmek ve çalışmak için gerekli. CGN konusunda beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

Merhaba,

Bazı kritik olmayan operasyonların sunum ve testlerinde ngrok kullanıyorum, talebini rahatlıkla karşılacayacaktır.

Ngrok ile mysql tecrübem olmamıştı, hızlıca test ettim, sorunsuz erişim sağlanıyor.

Linux os üzerinde yapılandırması 1dk değil,  windows için de çok uzun olacağını zannetmiyorum.

https://ngrok.com/

https://www.egehangundogdu.com/ngrok-nedir-nasil-kullanilir/

Sitesi üzerinde kaydolup, token alarak ilerleyebilirsin.

Linux servis çalıştırma : ./ngrok tcp 3306 ( mysql port numarası )

mysql client ile bağlantı : mysql -h ' forwardingurl' --port 'port numarası' -u root -p

Minik bir uyarı, mysql erişimini direk public tarafa açtığından, root için parola atama vb. güvenlik adımlarını atlamamanı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/05/2020 02:27

Paylaş: