Forum

Non-Clustered Index

Bildirimler
Hepsini Temizle

Non-Clustered Index

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
486 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Non-Clustered Index bir tabloda 999 adet olabilir deniyor yabancı makalelerde, bu bir satırda 999 Non-Clustered kolon mu demek yoksa bir tabloda tutulan 999 adete kadar olan satır sayısı mı ifade edilmektedir ?

Hürmetlerimi arz ederim.

Gönderildi : 02/02/2017 18:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba

İki alanda non-clustered index olabilir, 3 alanda v.b. sorgudaki ihtiyaca göre index ihtiyacı değişebilir. Her alana ayrı ayrı index açılır diye bir şey yok.

"Non-Clustered Index Sql Server 2005 de 255, Sql Server 2008 ve 2012 de 999 adet olmak üzere değişmiştir" şeklinde bir açıklamaya sahip yabancı bir makaleye rastlayınca şaşırdım açıkçası.

Hani, "bir tabloda ancak ve ancak 999 adete kadar Non-Clustered Index özellikli kolon olabilir" gibi birşey mi demek istiyorlar diye düşündüm.

Bu sınır sayılarla hala neyi ifade etmek istiyorlar ? 999 olarak belirtilen index sayısı mı tablodaki Non-Clustered özelliğine sahip kolon sayısı mı?

Bilmediğim için soruyorum.

Hürmetlerimi arz ederim.

Gönderildi : 02/02/2017 19:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

999 adet non-clus. index sayısı, kolon sayısı değil

Tekrar hürmetler,

yani şöyle bir sonuç mu çıkar Yavuz Bey; unique olmayan 999 kayıttan sonra, misal 1500 Yavuz isminde kişi var ise database'de ancak 999 satır sayısı ile sınırlı olmak üzere 999 adete kadar "Yavuz" ismine sahip kişi bilgileri mi indexleniyor ? Yani geri kalan 501 kayıtta sorgu indexlenmemiş şekilde mi çalışıyor ?

Gönderildi : 02/02/2017 19:37

Paylaş: