Forum

Sql server login fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql server login failed user 18456 windows authentication

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,192 Görüntüleme
(@OsmanGOKHAN)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlk önce herkese selamlar,

Çözümpark ailesine yeni katıldım.Ilk sorumda gelsin o zaman 🙂

Şimdi benim diskin ntfs izin ayarları bozulduğu için devralma yetkisi ile alt klasörlere giden izin ayarlarıda bozulmuş.Dolayısıyla hiçbir programı güvenlik nedeniyle açmıyor.

Tektek uğraştım ama çok uzun süren bir işlem olduğu için yeni kullanıcı açarak dosyaları taşıdım.Ve dosya izinleride otomatikmen değişti.Lakin kurulu olan sql servera yeni kullanıcı

Ile yani windows userı ile girmeye çalışırken login failed hatası verdi.İnanın internette ki Türkçe kaynaklardan bunu çözen yok herkes sa kullanıcısını anlatmış genelde.Neyse ben bu sorunu servisleri repair ederek çözdüm lakin giriş yaparken kullanıcı başarıyla giriş yapti ama uç boruda birşey yok yazılı(veya buna benzer hata verdi.Tam aklıma gelmiyor)Sonra tekrar meşhur 18456 hatasını verdi.

Yardımlarınızı bekliyorum .

Basit bir hata ama heryerde o basitliği ile çözülmüyor işte:)

Şimdiden Teşekkürler 

Gönderildi : 18/08/2016 19:56

(@OsmanGOKHAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey ;

Hata kod satırı: login failed user \windowskullaniciadi -error 18456 bu şekilde hata veriyor .

Servislere kullanıcıyı tanıttım yine olmadı managament studio ya girebilsem ayarlardan halledebilirimde hiçbir sekilde giremiyorum ama tuhaf olan kısım ise analsis servisinden giriş yapıyor.

Gönderildi : 18/08/2016 20:08

(@OsmanGOKHAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sa kullanıcısı yoktu windows authentication olarak belirlemiştim.Local System olarak MSS e bağlanıyor.Anlatamadım sanırım.

Gönderildi : 18/08/2016 20:19

(@EmreOgreten)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba,

Son çare olarak aşağıdaki makaledeki adımlar ile bağlanıp , yeni user create edip , yetkilendirmeyi deneyebilirsin. 

İyi çalışmalar. 

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd207004.aspx

Gönderildi : 22/08/2016 02:13

Paylaş: