Forum

Sql Server Express ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server Express R2 de Kullanacağım programa bağlanamıyorum.

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
555 Görüntüleme
(@umutcanturgay)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

SOrunum şu..Bir oyunun db sini Sql server 2008 r2 kullanarak query kodlar ile yön veriyorum.. Bazı editör programlar ile query kodu kullanmadan direk program aracılığı ile istenilen değişikliği yapabiliyorum ama 

[Microsoft][ODBC Sql Server Driver ][Shared Memory] Sql server yok veya erişim engellendi (section 1 ) 

hatası almaya başladım.

Hatanın çözümünü anlatırken basit bir dil kullanırsanız sevinirim çünkü yeni başladım ve yeterli teknik bilgim yok. 

Teşekkürler

Gönderildi : 13/07/2016 16:10

(@umutcanturgay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Yavuz bey.

COnfigurationdan enable yaptım ama olmadı.. Programı açarken alıyorum..Daha once 2008 kullanırken sorunu yaşamamıştım ama R2 de yaşamaya başladım.

Diğer editörlerde de aynı hatayı alıyorum.. Daha başka ne yapılabilir?

Gönderildi : 15/07/2016 13:38

(@umutcanturgay)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

AYrı konu açmak yerine, ynı konudan devam etmek istedim.

2008 Express R2 de farklı editör programları denedim. ve sonuç hepsinde aynı. Programları açamıyorum.

Şöyle açıklayayım. Database i olan oyunun sql server ile editleyebiliyorum.Query kodlar aracılığıyla ama kodlar bazen karısık olduğu için editör programlar aracılığı ile yapmak daha kolay oluyor ama bu sefer de programlara erişim sağlayamıyorum. Ya açılmıyorlar ya da bazı hata raporları alıyorum. Database isimleri aynı olmasına rağmen programlara bağlanamıyorum.

eğer uygun olursa editör linklerini de buraya koyabilirim .

Üzerine çalıştığım oyun Knight Online 1886 versiyoru.

Gönderildi : 22/05/2017 01:54

Paylaş: