Forum

Data Birleştirme;
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Data Birleştirme;

Azad Azadoğlu
(@AzadAzadoglu)
Üye

Merhaba, Forum' da araştırmamı yaptım ancak istediğim başlıkta post göremedim.

-- İki şubemiz var, benden önce ki bilgi işlem her merkez şubeden database kopyalayıp diğer şube ' ye götürüp oranın offline çalışması için bir sistem kurmuş. RDP veya ODBC işin gelmemiş ya da o günkü şartlar öyle gerektirmiş.( Kendisine ulaşamıyoruz )

-- Şimdi, Sürekli kayıt girdisi çıktısı olan yer Merkez şube, Diğer şube var olan kayıtlar üzerinden işlem yapıyor, girdi ve çıktı yapıyor. Ben diğer şubeyi merkez şubeye yönlendirmek istiyorum ama onların girdiği kayıtlar merkez şube' de görünmeyeceğinden nasıl bir işlem yapmalıyım ?

-- Her iki şube' nin yaptığı girdi ve çıktılar oel sıkışsınlar. Her iki tarafta sorgulama yaptığında birbirinden haberdar olsunlar..

Yorumlarınızı bekliyorum..

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 13/06/2016 10:56
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

ya iki şubede aynı veritabanını kullanacaksınız yada sürekli olarak replikasyon yapacaksınız tercih size kalmış kalmış.VPN ile karşı networke bağlanarak oradaki DB yi kullandırmanız kısa vadede daha kolay olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/06/2016 11:12
Azad Azadoğlu
(@AzadAzadoglu)
Üye

Hocam teşekkürler. Bilgisizliğime verin, Replikasyonu tek seferlik yapsam acaba diğer şube merkez şube ile birleşmez mi ? Sürekli replicate yapmanın tam olarak ne olduğunu anlamadım...

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 13/06/2016 11:18
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

SQL server replikasyondan bahsetmiştim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/06/2016 12:49
tarkankurd
(@tarkankurd)
Üye

Merhaba

 

rdp kullanmanız en mantıklısı.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/06/2016 11:19
Paylaş: