Forum

Sql 2012 Express Ot...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2012 Express Otomatik Backup Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

2012 sql Express içersinde 13 Db bulunmakta bunları symantec backup exec ile bakcup almaktayım ancak sql üzerinde de full backup almak istiyorum internette bulmuş olduğum bazı programlar var bunları kullanan yada tecrübe eden bilirileri varmıdır?

Sql Bak Free

Yedek Plus - Otomatik SQL Yedekleme 

Gönderildi : 28/07/2015 12:37

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

sql-backup.sql adında bir dosya oluşturun içerisine aşağıdaki  satırda veritabanı-adi yazan yerlere db adini yazip düzenleyip kaydedin.

DECLARE @MyFileName varchar(200) SELECT @MyFileName='E:\SQL Backup\Veritabani-adi' + REPLACE(convert(nvarchar(20),GetDate(),120),':','-') + '.bak' BACKUP DATABASE [Veritabani-adi] TO DISK=@MyFileName

Sonraki işlem olarak bir zamanlanmış görev ayarlayın windows üzerinden ve program olarak 

"E:\Program Files\Microsoft SQL Server\100\Tools\Binn\SQLCMD.EXE"  çalıştırın 

Komut olarak ise 

-S .\sqlexpress -i "E:\SQL Backup\Sql-backup.sql"

çalıştırın. 

Zamanladığınız sürede veritabanınızın backupu alınacaktır. 13 tane database var ise ilk verdiğim satırı 13 farklı database için yazarsanız 13 veritabanında yedeğini alacaktır.

Kolay gelsin 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 28/07/2015 12:50

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam selam çok denedim bu komutları ancak olmadı sql tarafında çok fazla bilgim olmadığı için yanlış bir işlemde yapmak istemedim bu tarz free programlarla backup almayı denediniz mi hiç?

Gönderildi : 28/07/2015 21:47

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Free programlar ile denemedim ben bu anlattığım yöntemi kullanıyorum ve henüz bir sorun yaşamadım 🙂 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 29/07/2015 11:55

Paylaş: