Forum

mdf erişimi yok

Bildirimler
Hepsini Temizle

mdf erişimi yok

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
822 Görüntüleme
(@rizasahin)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

Şirketimin verileri komple açılmamaya başladı 2001 yılından 2014 yılına kadar klasör klasör ayrı ayrı 3 yerde yedekler var mdf ve ldf olarak ama ne yaptıysam bir türlü attach edemiyorum mdf kurtarma programları versiyon bilgisine dahi ulaşamıyor. garip olansa hepsinin değiştirilme tarihi 14.05.2014 görünüyor.

nette gezen tüm çözüm önerilerini denedim . yardım edebilecek birileri inşallah vardır.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 07/06/2014 19:52

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

mdf ldf dosyalarını SQL i dudurarak mı kopyaladınız? 

Gönderildi : 09/06/2014 00:34

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet. daha önce işletim sistemi değişimi sunucu değişimi ve sql 2000 den 2005 e 2005 den de 2008 e upgrade yaparken sağlıklı bir biçimde mdflerim çalışıyordu. sıkıntı yoktu how dcripyt diye virüs bulaşmıştı o silindi resimlere exel dosyalarına ve diğer yedeklere (logo nun ve AXxess sistemin veritabanı dosyaları) erişim sağlıyorum ama zirveninkin de  sıkıntı büyük. konyada birisine yolladım gölge dosyasına bile ulaşamadık çok zor dedi. asıl olan yedeklerin uçtuğuna kanaat getirdim ama neden böyle birşey oldu anlamış değilim.

Gönderildi : 09/06/2014 19:58

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Yedek aynı sunucunun üzerindeyse asıl veritabanına zarar veren yazılım aynı şekilde yedeklere de zarar vermiş.

Gönderildi : 09/06/2014 20:03

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

sorun devam ediyor mu ? 

Gönderildi : 10/06/2014 14:53

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet malesef devam ediyor.

Gönderildi : 13/06/2014 02:38

(@caglarozenc)
Reputable Member

Attach işlemi yaparken ne gibi bir hata veriyor ?

şuan SQL Server management studio'dan baktığınızda database'leri görüntüleyebiliyor musunuz ? 

Gönderildi : 27/06/2014 17:10

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yok hocam görüntüleyemedik. konyadaki arkadaşları tavsiye etmişlerdi onlarda gölge dosyaları ve versiyonları yok bunlar çöp dediler gitti veritabanları. sizin akademik kariyerinize v tecrübelerinize bir katkısı olacaksa .mdf ve .ldf dosyalarını isteyen kişiye verebilirim. nete baktığımda herkes bu howdcrypt denen illetten muzdarip. çözümü ise malesef yok.

Gönderildi : 29/06/2014 02:41

(@caglarozenc)
Reputable Member

mdf ve ldf'leri gönderebilirseniz çok sevinirim. Kontrol etmek isterim. 

Dediğiniz gibi bir dönem paterpan isimli bir hırsız dosyaları truecrpty ile şifreleyip tekrar firmaya satışını yapıyordu ama elinizde mdf ve ldf var ise çözülemeyeceğini zannetmiyorum.

Özel mesaj ile mdf ve ldf'leri gönderirseniz bir bakmak isterim.  

Gönderildi : 30/06/2014 11:49

Paylaş: