Forum

Mssql replication a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mssql replication alternatif

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

E-Ticaret uygulamamda netsis database indeki gerekli tabloları web server daki sql e replication yöntemi ile eşliyorum. Bu işlemi farklı ne gibi yöntemler ile yapabilirim.

Webservisi ile direk netsis in bulunduğu serverdan yayın yapıp e ticaret uygulamasında dataları aldım.Yavaş lık problemi oldu.

Aslında amacım web server maliyetini düşürmek. 

Daha farklı kullandığınız yöntemler veya alternatif fikirleriniz var ise fikir belirtmenizi rica ederim. 

Gönderildi : 05/05/2014 17:27

(@RagipUNAL)
Gönderiler: 171
Estimable Member

Veli Bey, Merhabalar,

Sql replication, bağlantınız ADSL ise yavaş kalacaktır. En iyisi sizin yaptığınız gibi webservis üzerinden yürütmek. Bunun için async çalışan karşılıklı bir webservis yazmak yerinde olur diye düşünüyorum. Hatta bir restfull api sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Dataların tamamını eşitlemek değilde sadece gerekli olan datayı göndermek ve almak daha yerinde olur diye düşünüyorum.

Yapıdan biraz bahsederseniz ben yardımcı olabilirim bu konuda.

Eğer işlemlerin hepsini sql üzerinden yapmak istiyorsanız linked server yapısınıda kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 08/05/2014 12:48

(@veliture)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Replication da  hız problemi yaşamıyorum.Şuana kadar hep replication kullandım ve kullanıyorum. Erp nin sadece gerekli tablolarını uygulamanın sql ine replice ediyorum. Bu da uygulamanın yanında dedicated veya co-location sunucu kiralama ihtiyacı doğuruyor.Sunucu kiralamada ayrı bir maliyet.

Sunucu kiralamadan olayı çözmek istiyorum. Bunun üzerine webservis ile denemeler yaptım. Web servis yavaş kaldı. Linked server yapısı hakkında fazla bir bilgim yok ama araştıracağım. 

Gönderildi : 09/05/2014 14:38

Paylaş: