Forum

SQL Server 2014 Exp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server 2014 Express CTP2

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
678 Görüntüleme
(@AtillaAydogar)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstadlar merhaba foruma yeni katıldım ama nette bir çoğunuzun SQL makalesini okumuşumdur. Herkese kolaylıklar dileyerek bir sorum oalacak.

Şuan MS SQL Server 2014 Express CTP2 versiyonuyla yayınlanan sürümü muhasebe programlarında ( Eta,Logo,Mikrokom vs. ) 10 GB sınırlama

ile kullanmak mümkünmüdür ? Gerçi SQL 2014 piyasaya henüz sürülmedi sanırım ama sürülse bile Express versiyonda değişiklik olurmu ?

Gönderildi : 06/01/2014 21:13

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Merhaba, 

Kullanabilirsiniz tabiki eğer bahsedilen muhasebe programları destekliyor ise çünkü yeni yayınlanan sql server versiyonlarında bazı anahtar kelimeler kaldırıldığı için hata vermekteydi. Bu ayrıntıya dikkat ettikten sonra sorun olmayacaktır. 

Ayrıca Express'e kurulum yapılacaksa neden 2014 Express ? 
2012 expres yada 2008 express değil ? 

Gönderildi : 07/01/2014 12:58

(@AtillaAydogar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Çağlar bey

Cevabnız için teşekkür ederim. SQL Server 2014 ün microsoft blogdaki makalede ram kaynaklarını daha az emdiğini ve daha hızlı olduğunu okudum. 

Şuan zaten 2008 yüklü SQL 2014 sadece son sürüm olduğu için tercih nedenim.

SQL 2012 yide yükleyebilirim ama sürümler arası tahlil yeteneğim çok zayıf,sadece SQL e meraklı bir kullanıcı olarak siz tecrübeli hocalarımızın makalelerini okuyarak deneme yanılma usülü tecrübemi geliştirmeye çalışıyorum.

Gönderildi : 07/01/2014 14:56

(@caglarozenc)
Reputable Member

Merhaba Atilla Bey, 

Öncelikli olarak SQL Server 2014 CTP durumunda şuan için ve geliştirilmesi de devam etmekte bu sebepten iş yeri için ise kararlı sürüm olan SQL Server 2012 sürümlerinin kullandırtılması taraftarıyım ama SQL Server 2014'ü kendiniz için trial olarak kurabilirsiniz. 

Gönderildi : 07/01/2014 15:02

(@AtillaAydogar)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sağolun Çağlar bey

Uyarınız üzre kullandığım program Mikrokom GMS.NET destek hattını arayarak teyit aldım. SQL 2014  Express uyumlu olduğu sorun olmayacağı tarafıma bildirildi.

Gönderildi : 07/01/2014 15:10

(@caglarozenc)
Reputable Member

Rica ederim. 

Umarım Call Center'dan aldığınız cevap sizlerin Teknik yönlendirmelerde memnun edecektir. Danışmanlık yaptığım dönemlerde bu tarz bir sıkıntı yaşamıştık çünkü. 

Kullanılan Nebim uygulaması ile SQL Server versiyon bilgisi uymadığı için üst versiyona o uygulama ile değil bir üst uygulama ile geçmek durumunda kalmıştık.  

Gönderildi : 07/01/2014 15:15

Paylaş: