Forum

SQL Server'ın lisan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server'ın lisans durumunu kontrol etmek

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,638 Görüntüleme
(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 2012 üzerine SQL Server 2012 Standard kurulumu yapılmış.Bu versiyonun lisanslı mı demo mu olduğunu nasıl kontrol edebilirim?

Eğer demo kurulu ise ve elime lisans varsa kurulumu  kaldırmadan nasıl lisanslayabilirim.Yardımcı olabilirmisiniz? 

Gönderildi : 06/01/2014 16:41

(@alisol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey teşekkürler.

Şöyle bir sıkıtnı var.Trial versiyon kurulmuş ve sonrada open licence satın alınmış ancak microsoft eopen sitesinde SQL Server 2012 Standard için key vermiyor.Bu surum için key'e ihtiyac yokmuş sadece ISO yu download edip kurman gerekiyormuş bu sekilde lisanslı oluyormuş.Yani eopen sitesinde ISO yu indirip kurduğunda serial istemiyormuş.

Bu durumda ben nasıl lisanslayacagim , uninstall yapmadan ?  

Gönderildi : 07/01/2014 12:50

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Ali Bey, 

Verilen ISO indirilip kurulması gerekiyor, Mevcut SQL Server'ın backup alınıp yeni kurulum sonrasında restore yapılabilir. 
Ama şöyle bir durum söz konusu, üst versiyonda alınan bir backup alt versiyona restore edilemiyor. Bu sebepten Mevcut ve yeni yükleyecek olduğunuzun versiyon bilgilerini kontrol etmenizde fayda var

Gönderildi : 07/01/2014 12:56

(@alisol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu oldukça sıkıntı bir durum haline geldi..

Versiyon bilgilerini kontrol etmenizde fayda var derken, ben simdi evaluation SQL i unistall edip (yapmadan once Database leri detach edip) sonra Standard SQL i kurup Database leri attach yaptigimda calisacakmi ?

Dikkat etmem gerekenler nedir, yardimci olurmusunuz? 

Gönderildi : 07/01/2014 16:22

(@alisol)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Enteresan bir durum var.Summry.txt ye baktığımda Product features discovered: kısmında Edition olarak Enterprise Evaluation Edition 11.1.3128.0 yaziyor.Ancak ben Trial kurarken Enterprise kurmadıgımdan eminim cunku Standard lisansı alacagımızı varsayarak hareket ettim.Sanirim microsoft dan indirilen Trial surumlerinde versiyon farkı yok tek olarak Enterprise iniyor olmalı.

Şimdi iyice kötüleşti durum.. 

Gönderildi : 07/01/2014 17:03

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Microsoft'un sitesinden indirilen Trial Enterprice editiondır.

Gönderildi : 07/01/2014 21:03

(@mustafacebeci)
Gönderiler: 9
Active Member

iyi gunler ayri bir ba;lik altin da acmak istemedim ama 2005 de nereden bakabiliriz

Gönderildi : 15/04/2014 01:17

Paylaş: