Forum

SQL 2012 kayıp men&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL 2012 kayıp menü

oğuzhan yıldız
(@oguzhanyildiz)
Üye

merhaba,

SQL server mgmt studio 2012 kullanıyorum, önceden Object Explorer'da "Management" altında "Maintenance Plans" vardı, ancak kaybolmuş. Menüleri kurcaladım ancak bulamadım, yardım eder misiniz...

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/12/2013 13:16
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Express edition mı kullanıyorsunuz, express edition larda sql serve agent ve maintenance plans yok malesef

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 13:26
oğuzhan yıldız
(@oguzhanyildiz)
Üye

hayır express değil,

Lync için kullanıyorum. Backend ve Monitoring için ayrı SQL sunucuları vardı ve maintenance planlarını hazırlamıştım.

şimdi backend sunucumdaki menü ve planlar duruyor ancak Monitoring sunucumdaki kaybolmuş. versiyonları aynı, yetkiler aynı, çözemedim bir türlü.

EDİT: backend sunucumda connect database engine diyerek monitoring sunucumu seçtiğimde menüyü görebiliyorum, ancak monitoring sunucumda görünmüyor.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/12/2013 13:32
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Aşağıdakiler, mirroring servera otomatik olarak geçmiyor, bunları manuel olarak ana serverdan taşımanız gerekiyor. 

- Logins

-  Maintanence plans

-  Jobs

-  Alerts

-  Backup devices

-  Linked servers

-  Server level triggers

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 15:20
oğuzhan yıldız
(@oguzhanyildiz)
Üye

cevabınız iiçn teşekkürler. nasıl yapılabileceğini de anlatabilir misiniz?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/12/2013 16:15
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

msdn de teknik olarak detaylıca anlatmışlar, fikir olsun diye benim yaptığımı anlatayım size, ana sql serverdaki maintenance planların scriptlerini kopyalayıp mirroring serverda bunları execute ettim

[img] [/img] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 17:35
Paylaş: