Forum

Sql Data Backup Res...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Data Backup Restore Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
746 Görüntüleme
(@MustafaCosar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

SBS 2008 yüklü RAID5 makine çöktü. Disklerden biri crash oldu ama diğer disklerden de makine açılmıyor. iki disk takılı olduğu halde windows 7 ile açtığımda bu diskleri RAW formatı ile görüyorum. Get data back ile ihtiyacım olan SQL 2008 data backupları buldum. ancak sql'e restore etmek istediğimde  aşağıdaki hatayı alıyorum. elimdeki backupları nasıl kurtarabilirim. Acil yardım rica ediyorum.

"an exception occurred while executing a Transact_SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)

Additional information:

The media family on device g:\bak\xxxxxx_backup_2013_09_06.bak is incorrectly formed.

SQL Server cannot process this media family.

RESTORE HEADERONLY is terminating abnormally. (microsoft SQL Server, Error: 3241)"

Teşekkürler

Mustafa Coşar

Gönderildi : 10/09/2013 13:25

(@h-tamersari)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Mustafa Bey;

SQL Backup'ı ile Restore etmeye çalıştığınız SQL sunucusu sürümleri aynı mı.?

Örneğin; Elinizde ki Backup SQL 2012 restore etmeye çalıştığınız sunucu SQL 2008 ise incorrectly formed bu hatayı verir.

Gönderildi : 10/09/2013 15:04

(@MustafaCosar)
Active Member
Konu başlatıcı

Mustafa Bey;

Örneğin; Elinizde ki Backup SQL 2012 restore etmeye çalıştığınız sunucu SQL 2008 ise incorrectly formed bu hatayı verir.

Tamer Bey her ikisi de SQL 2008. yani sürümler aynı. "Stellar Phoenix
SQL backup Recovery" isimli bir tool buldum. Bu software ile ilgili
bilginiz var mı. Satın almaya değer mi?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/09/2013 15:24

(@caglarozenc)
Gönderiler: 247
Reputable Member

Mustafa Bey;

teşekkür ederim.

Mustafa Bey,
Tamer Bey'in dediği gibi farklı versiyonlar arası geçiş yapılırken benzer bir hata verebilir.SQL 2008 ile SQL 2008 R2 arasında version farkı mevcuttur. 

Harici olarak, mevcut sql server'dan lower bir versiyonda restore deneyebilir misiniz ? Olmaz ise Data Backup almanızı öneririm eğer backup aldığınız ortam çalışıyor ise

Gönderildi : 10/09/2013 17:07

(@MustafaCosar)
Active Member
Konu başlatıcı

Mustafa Bey;

teşekkür ederim.

Mustafa Bey,
Tamer Bey'in dediği gibi farklı versiyonlar arası geçiş yapılırken benzer bir hata verebilir.SQL 2008 ile SQL 2008 R2 arasında version farkı mevcuttur. 

Harici olarak, mevcut sql server'dan lower bir versiyonda restore deneyebilir misiniz ? Olmaz ise Data Backup almanızı öneririm eğer backup aldığınız ortam çalışıyor ise

Çağlar Bey, elimde sadece tek bir SQL 2008 diski var ve sadece onu kullandım. Data Backup alamıyorum. Daha doğrusu aldığımı zannediyorum ama sql'e yüklediğimde yukarıdaki hatayı veriyor. RAID 5 3 diski data kurtarma merkezine verdim. Gelen cevap iç açıcı değil. Disklerden biri kafa vuruyor, 2.'sinde ise büyük bölümünde bad sector var. Şİmdi yapılacak çalışmanın sonucunu bekliyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/09/2013 13:59

Paylaş: