Forum

SQL SERVER 2008 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL SERVER 2008 R2 VE SQL SERVER 2012

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
474 Görüntüleme
(@halilmutlu-2)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

ARKADAŞLAR ŞÖYLE BİR PROBLEMİM VAR BİR MÜSTERİM SQL SERVER 2008 R2 KULLANIYOR,KULLANMAKTA OLDUĞU TİCARİ PROGRAMDA MALZEMELER BROWSER'INA GİRDİĞİNDE HERHANGİ BİR MALZEME KODU ÇAĞIRDIĞINDA MALZEME 15-20 SANIYE SONRA GELIYOR BEN DATA'YI ALDIM KENDİ BİLGİSAYARIMA ATTACH ETTİM AYNI TİCARİ PROGRAM AYNI VERSİYONDA DENEDİM BENDE AYNI SORUN YOK FAKAT BENDE SQL SERVER 2012 ENTERTERPRISE VAR,MÜŞTERİMİZİN SERVER'INI TEKRAR KURDUK İŞLETİM SİSTEMİ SERVER 2008 R2 ENTERPRISE SERVER'IN ÖZELLİKLERİ İSE ÇİFT CPU 16 CORE 32 GB RAM 3 ADET 300 GB 10K SAS DISK VE RAID 5 YAPISI MEVCUT SİZCE NEDEN MÜŞTERİMDE YAVAŞ BENDE HIZLI FİKRİ OLAN YARDIMCI OLABİLİRMİ ACABA?  

Gönderildi : 28/07/2013 18:47

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Müşterinizde bu servere istek yapan kullanıcı sayısı birden fazlaysa siz denediğinizde aynı sonucu alamayabilirsiniz.

Gönderildi : 28/07/2013 18:52

(@halilmutlu-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

HİÇ KİMSE PROGRAMI KULLANMIYORKEN SERVER ÜZERİNDE DENEME YAPIYORUM NETWORK LE ALAKALI BİR PROBLEM DEĞİL YANİ İLK BAŞTA BENDE ÖYLE DÜŞÜNMÜŞTÜM

Gönderildi : 28/07/2013 18:55

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

Sunucuda antivirüs ve firewall gibi yazılımlar kurulumu. Bu tür yazılımlar dan kaynaklı olabilir. Bu yazılımlar kuruluysa kontrol et.

SQL express versionu kullanıyorsan, version yükselt.

Express versionunda senin bahsettiğin olayları bende çok yaşadım. Sebebini sorarsan express versiyonun kısıtlı olmasından kaynaklı.

SQL serverdeki cpu ve ram ayarlarını da kontrol et.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Gönderildi : 28/07/2013 19:20

(@halilmutlu-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

HAYIR BİR VIRUS PROGRAMI KURULU DEĞİL HATTA YENİ FORMAT ATTIM SERVER'A İŞLETİM SİSİTEMİNİN TÜM UPDATE^LERİNİ YAPTIM SQL SERVER 2008 R2 STANDART EDITION'I YENIDEN KURDUM SERVICE PACK 2 SIDE DAHIL YALNIZ ŞÖYLE BİR ŞEY VAR TİCARİ PROGRAMIN ESKİ VERSİYONUNDA BU PROBLEM YOKTU PROGRAMIN YENİ VERSİYONU ÇIKTI VE YÜKLEDİKTEN SONRA OLDU BENDE PROGRAMIN KATALOĞUNDAN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜP TİCARİ PROGRAMI KALDIRDIM VE YENİ BİR KURULUM YAPTIM DAHA SONRA DATA'YI GÖSTERDİM AMA AYNI PROBLEM DEVAM EDİYOR.SADECE AKLIMA ŞU GELİYOR SQL SERVER 2012 KURULUM SIRASINDA ACABA 2008 DEN FARKLI BİR ŞEYMİ YAPIYOR VEYA 2012 DE INDEX LEMEDE CIDDI BIR DEĞİŞİKLİKMİ VAR SANIRIM DAHA HIZLI SORGULAMA YAPIYOR.BİR TÜRLÜ ANLAM VEREMEDİM.

Gönderildi : 28/07/2013 19:30

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

SQL 2008 ve SQL 2012 arasında kurulum yaparken tek fark yeni özelliklerin gelmesidir.  Aklıma gelen özelliklerden bir tanesi full-text yapısının sql 2012 de değiştiği..

Tablo yapısında da bir takım yeniliklerin gelmiş olması..

Programı yazan ekip yeni versiyonda sql server 2012 kullandıysa ve sql server 2012 deki yeni özelliklerden de  yararlandıysa o zaman sql 2008 de hataların çıkması normal olabilir.

SQL 2008 veritabanı sunucunuzu sql 2012 ye yükselterek sorunu çözebilirsiniz.

Birde program database ayarlarında database kullanıcı adını sa girerek de deneyebilirsin. Database için kullanıcı yarattıysan o kullanıcı yetkilerden de kaynaklanabilir.

Sizin başınıza gelen olayı ben geçenlerde logo ticari program yaşamıştım.. Tek tek uğraşıp databaseyi düzenlemek zorunda kaldım.

Gönderildi : 30/07/2013 04:25

(@halilmutlu-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SQL 2008 ve SQL 2012 arasında kurulum yaparken tek fark yeni özelliklerin gelmesidir.  Aklıma gelen özelliklerden bir tanesi full-text yapısının sql 2012 de değiştiği..

Tablo yapısında da bir takım yeniliklerin gelmiş olması..

Programı yazan ekip yeni versiyonda sql server 2012 kullandıysa ve sql server 2012 deki yeni özelliklerden de  yararlandıysa o zaman sql 2008 de hataların çıkması normal olabilir.

SQL 2008 veritabanı sunucunuzu sql 2012 ye yükselterek sorunu çözebilirsiniz.

Birde program database ayarlarında database kullanıcı adını sa girerek de deneyebilirsin. Database için kullanıcı yarattıysan o kullanıcı yetkilerden de kaynaklanabilir.

Sizin başınıza gelen olayı ben geçenlerde logo ticari program yaşamıştım.. Tek tek uğraşıp databaseyi düzenlemek zorunda kaldım.

Bende Logo sa karşılaştım anlattım ticari program Logo peki nasıl çözdünüz anlatırmısınız? 

Gönderildi : 30/07/2013 12:04

Paylaş: