Forum

sql server gün...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server güncelleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@harungundogan)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar benim bir otomasyon ödevim var.sql 2008 stüdyo ile veri tabanı oluşturdum.onu c sharp ile bağladım.c sharp üzerinden veritanına ekleme,listeleme,silmeyi yaptırıyorum.ama güncelle komutunu çok uğraşmama rağmen yapamıyorum.istedim şey şu:

formdaki telefon no kısmına veri tanabındaki bir telefon sıra nosu girilecek.sonra güncellenecek model,kamera, ve ekran özellikleri yazılacak ve butona tıklandığında güncellenecek.bir kod üzerinde epey uğraştım ama herhangi bir neticeye ulaşamadım.

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{
DataSet ds = new DataSet();
if (baglanti.State == ConnectionState.Closed)
baglanti.Open();
ds.Clear();

SqlCommand komut = new SqlCommand
("UPDATE nokia SET (TelefonNo,Model,Renk,Islemci,IsletimSistemi,KullaniciGirisi,Kamera,Ekran,CiftSim) VALUES ('" + textBox1.Text + "','" + textBox2.Text + "','" + textBox3.Text + "','" + textBox4.Text + "','" + textBox5.Text + "','" + textBox6.Text + "','" + textBox7.Text + "','" + textBox8.Text + "','" + textBox9.Text + "')", baglanti);
komut.ExecuteNonQuery();
baglanti.Close();
MessageBox.Show("Kayıt Güncellendi");

}
catch(Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
baglanti.Close();
}

Gönderildi : 07/05/2013 20:52

(@kenanilgun)
Gönderiler: 544
Üye

Merhaba Harun bey,

Update işlemini SQL Server Management Studio programı ile yapmayı denediniz mi? Eğer ki bu işlemi doğru bir şekilde SQL Server Management Studio ile başarabiliyorsanız lütfen sql satırınızı tekrar inceleyiniz.

Gönderildi : 24/06/2013 13:59

Paylaş: