Forum

sql server bulamama

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server bulamama

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@halitmahmut)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

ardkşlar daha önce konu açtım ama çözümünü bulamamıştık :S sorun bendemi bilemiyorum 

ben sorunu tekrar anlatayım

sql server kurdğumda ilk çalıştırdığımda bağlanabiliordum ve db de işlem yapırdum kapatıp açtığımda 10061  hatası alıorum artık giremiorum serrver a  sql browser açık firewall kapalı . ile girmeyi denedim ip ile girmeyi denedim olmuor 

sizden ricam bi ara anlaşalım saat te biri destek olsn teamviewer mıdır nedir o programla yardm edin bana çıldırcam yoksa :S 

http://www.cozumpark.com/forums/thread/375915.aspx 

Gönderildi : 28/03/2013 01:01

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Network den mi localden mi erişim sağlayamıyorsunuz?

Gönderildi : 28/03/2013 16:58

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

localden kendi pcm den

Gönderildi : 30/03/2013 10:35

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

kndi pcm den

Gönderildi : 30/03/2013 10:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

SQL Config Manager üzerinde TCP/IP Name Pipes enable mıdır? Değilse edin. Ayrıca komut satırını açarak aşağıdaki komutu verip bağlantı için sunucuda gerekli kapı açık mı bunu görün , komut : 

netstat  -an | find "LISTENING" , bu komutun verdiği çıktıda IPv4 formatlı IP adreslerinde 1433 ve 1434 portlarını listening durumda görmeniz gerekir. Aksi halde windows firewallda bir değişiklik vardır. Windows firewall tamamen kapalı ise açıp her şeye izin verin (Firewall Advanced Settings-En üstten sağ click properties-Domain tabı - Default Action -- Allow ).

Gönderildi : 31/03/2013 02:22

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

olmuor yha :S geçen gün 1 kere bi deniyeyim dedim girdim sql e bağlandı çık gir yaptım yine girmedi

Gönderildi : 01/04/2013 02:24

(@halitmahmut)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SQL Config Manager üzerinde TCP/IP Name Pipes enable mıdır? Değilse edin. Ayrıca komut satırını açarak aşağıdaki komutu verip bağlantı için sunucuda gerekli kapı açık mı bunu görün , komut : 

netstat  -an | find "LISTENING" , bu komutun verdiği çıktıda IPv4 formatlı IP adreslerinde 1433 ve 1434 portlarını listening durumda görmeniz gerekir. Aksi halde windows firewallda bir değişiklik vardır. Windows firewall tamamen kapalı ise açıp her şeye izin verin (Firewall Advanced Settings-En üstten sağ click properties-Domain tabı - Default Action -- Allow ).

maalesef olmuyor yha teamviewer ile bağlanamazmısınz acaba 😕 anlaşsak hani 😕 

Gönderildi : 01/04/2013 21:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Böyle bir hizmet sunmuyoruz. Dediklerimizi uyguladınız mı ? Yaptığınız işlemlerin çıktılarını paylaşır mısınız?

Gönderildi : 02/04/2013 01:40

(@idrisAYDIN)
Gönderiler: 4
New Member

SQL server hizmetinin çalıştığından emin olun. Ayrıca, instance'ın named ya da default olup olmadığına bakın.

Gönderildi : 23/04/2013 16:44

Paylaş: