Forum

database mail ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

database mail özelliği

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
642 Görüntüleme
(@AydinMEMiS)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arakadaşlar merhaba,

şirketimizde kullanıdığımız sql server'imizde  database mail özelliğini yapılandırdım ancak test maili attığımda mail gitmiyor.
Database maili yapılandırırken ;
http://www.cozumpark.com/blogs/sql/archive/2008/04/02/sql-server-2005-database-mail-zelli-i.aspx makalesinden faydalanarak uyguladım..

log'u kontrol ettiğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum.. 

03/20/2013 00:27:38,,Error,22,The mail could not be sent to the recipients because of the mail server failure. (Sending Mail using Account 1 (2013-03-20T00:27:38). Exception Message: Cannot send mails to mail server. (User not local; please try a different path. The server response was: This mail server requires authentication before sending mail from a locally hosted domain. Please reconfigure your mail client to authenticate before sending mail.).
),3692,9,,20.03.2013 00:27:38,sa

mail sunucumda bir problem yok port numarası 587 olarak yapılandırdım.. gözümden kaçan bişeymi  var acaba ?
Teşekkürler

Gönderildi : 20/03/2013 03:37

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

mail sunucunuz exchange mi yoksa dışarıdan mı mail hizmeti alıyorsunuz? hataya baktığımızda mail sunucusuna kadar gidip oturum açamadığını belirtiyor. kullanıcı adını kontrol edebilirmisiniz. Biraz basit bi soru olucak ama kullanıcı adı kısmına [email protected] gibi girmeyi denediniz mi?

Gönderildi : 20/03/2013 10:45

(@AydinMEMiS)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Davut bey merhaba,
mail sunucu hizmetini dışarıldan aıyoruz, belirttiğiniz gibi kullanıcı adını [email protected] şeklinde giriyorum şifreyide doğru giriyorum, test maili gönderdğimde  log'daki hatayı görüyorum.. başka mail adresi ve mail hizmetini aldığım başka sunucu ile denedim durum aynı mail gitmiyor..

Gönderildi : 20/03/2013 12:28

(@AydinMEMiS)
Trusted Member
Konu başlatıcı

nedeni hala anlamadım ancak denediğim başka bir mail sunucusu ile mail gönderebiliyorum..

Gönderildi : 27/03/2013 13:47

Paylaş: