Forum

Sql Server Native C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server Native Client 10.0 Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
5,337 Görüntüleme
(@aliuysal)
Gönderiler: 293
Üye
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Çözümpark ailesine yeni katıldım, bir sorun hakkında yardımlarınızı isteyeceğim. Windows Server 2008 üzerine Sql server 2008 kurulu. Servera bir demo ERP yazılımı kurdum gerekli ayarları tamamladım veritabanı olarak Sql Servere kullanması konusunda bağlantıları sağladım. Şuanda server üzerinde yazılım çalışıyor SQL server bağlantısında da bir sorun yok. 

Fakat başka bir bilgisayaya aynı yazılımı kurdum ve client olarak çalıştırdım gerekli server yollarını gösterdim, programdan client user tanımladım. Clientten bağlanmaya çalıştığımda

[AnyDAC][Phys][ODBC][Microsoft][SQL Server Native Client 10.0][SQL Server]Login failed for user 'aliuysal' 

Hatası alıyorum, user olarak sallama birşey girsem yada şifreyi yanlış yazsam kullanıcı bilgileri hatalı uyarısı alıyorum fakat doğru bilgilerdede yukarıdaki hatayı alıyorum.

Configuration mangerdan sql server network configuration ile TCP/IP enabled yaptım firewall ı kapattım yine olmadı. firewall dan izinleri verdim yine olmadı. Başkaca ne yapmam gerekir konu hakkında yardımlarınızı beklerim.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 28/07/2012 00:09

(@mesutaladag)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhabalar,

Kullandiginiz hesap SQL Login hesabimi ? Eger evet ise SQL Server'da Authentication mode olarak Mixed Mode (Windows and SQL) aktif mi?

Mesut ALADAĞ.
Microsoft MVP, MCT

Gönderildi : 28/07/2012 19:06

(@aliuysal)
Üye
Konu başlatıcı

Mesut Bey;

Evet windows and sql aktif. Zaten server üzerinde kurulu olan program ilk başta sadece windows mode aktif olduğu için bağlanmadı sonra sql and windows aktif yapıp sa ile programı veritabanına bağladım. Program üzerinden kullanıcı oluşturup clientten bağlanmaya çalıştığımda yukarıdaki hatayı program sa kullanıcısı ile veritabanına bağlı ise sa olarak veriyor. yani programın kendi kullanıcı adı hatasını vermiyor. server üzerinde programın sqle bağlandı sql user olarak hatayı veriyor.

RFID Sayım
Android El Terminali
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 29/07/2012 03:58

(@aliuysal)
Üye
Konu başlatıcı

Mesut Bey;

Evet windows and sql aktif. Zaten server üzerinde kurulu olan program ilk başta sadece windows mode aktif olduğu için bağlanmadı sonra sql and windows aktif yapıp sa ile programı veritabanına bağladım. Program üzerinden kullanıcı oluşturup clientten bağlanmaya çalıştığımda yukarıdaki hatayı program sa kullanıcısı ile veritabanına bağlı ise sa olarak veriyor. yani programın kendi kullanıcı adı hatasını vermiyor. server üzerinde programın sqle bağlandı sql user olarak hatayı veriyor.

Diğer garip olansa, ben başka bir ağdan management ile servera aynı kullanıcı adı ile giriş yapabiliyorum yani uzaktan erişimde sorunda yok aslında. 

RFID Sayım
Android El Terminali
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 29/07/2012 03:59

Paylaş: