Forum

SQL Server Local Ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SQL Server Local Bağlantı Problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,879 Görüntüleme
(@SezerADATEPE)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Yaklaşık 2 güdür aralıksız olarak SQL server kurmaya çalışıyorum. Fakat 2008 * 2012 sürümlerini bilgisayarıma defalarca kurmama rağmen bir türlü şu problemi aşamadım. 

Şimdiden Teşekkürler. İyi Forumlar

Resim Url yukarıdadır. 

Gönderildi : 14/06/2012 21:14

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

.\SQLSERVERINSTANCEADI veya sadece . koyarak bir deneyin? Ortamınızda birden fazla SQL INstance varsa ilk dediğim şekilde deneyin.

Ayrıca SQL Server Configuration  Manager dan SQL Server Network Configuration dan TCP/IP Enable mı knotrol edin.

Son olarak Servislerden SQL Server servisine gel ve özelliklerden  Log on tabından Local System Account u seç. Daha sonra servisi yeniden başlat sorunun çözülmesi gerekiyor.

Gönderildi : 15/06/2012 01:25

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yaklaşık 2 güdür aralıksız olarak SQL server kurmaya çalışıyorum. Fakat 2008 * 2012 sürümlerini bilgisayarıma defalarca kurmama rağmen bir türlü şu problemi aşamadım. 

Şimdiden Teşekkürler. İyi Forumlar

Resim Url yukarıdadır. 

Aynı sunucu üzerindeki Management ile mi bağlanmaya çalışıyorsunuz? Servername kısmına . (nokta) koyup denediniz mi?

Gönderildi : 15/06/2012 01:27

(@SezerADATEPE)
Active Member
Konu başlatıcı

.\SQLSERVERINSTANCEADI veya sadece . koyarak bir deneyin? Ortamınızda birden fazla SQL INstance varsa ilk dediğim şekilde deneyin.

Ayrıca SQL Server Configuration  Manager dan SQL Server Network Configuration dan TCP/IP Enable mı knotrol edin.

Son olarak Servislerden SQL Server servisine gel ve özelliklerden  Log on tabından Local System Account u seç. Daha sonra servisi yeniden başlat sorunun çözülmesi gerekiyor.

İlk dediğiniz yönetmi biraz daha açarsanız yapmaya çalışırım.
İkinci Olarak SQL SERVER NETWORK Configuration sekmesine tıkladığımda görüntülenecek bir veri olmadığını söylüyor sağ panelde.

Son olarak Local System ayarını yaptım fakat hala bağlanamıyorum. :S Lütfen çözsün birisi şu olayı.

Team Bağlantısı imkanı sağlayabilirim. Yeterki çözülsün. 

Gönderildi : 15/06/2012 17:42

(@SezerADATEPE)
Active Member
Konu başlatıcı

Aldığım Son Hata Mesajı(Hata Kodu Değiştiği İçin Paylaşıyorum) : 

Configure Ekran Görüntüleri :  

1-)  

2-)

3-)

4-)

Teşekkürler. İyi forumlar. 

Gönderildi : 15/06/2012 17:58

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Sizde kurulu bir mevcut SQL servisi yok, bu sebepten dolayı elbetteki bağlanamazsınız.

SQL kurulumunu düzgün bir şekilde yapılandırmanız gerekli.

Gönderildi : 16/06/2012 01:56

Paylaş: