Forum

Reporting Service r...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Reporting Service rsAccessDenied hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Reporting server kurulumunu sağlıyoruz ancak bazı sorunlar yaşıyorum.

Reporting server'ın kurulumunu tamamlayarak DB create ettim ancak web arayüzüne erişmek istediğimde (Content manager) 

rsAccessDenied hatası alıyorum.

Ayrıca managment studio üzerinden reporting service bağlanmak istediğim zaman

Job

security

diye tablar gözüküyor ancak en üstte birde Home tabının bulunması ve buranın altında da DB 'lerin gözükmesi gerektiğini hatırlıyorum ancak ben bu gölümü göremiyorum.

IIS üzerinden basic authentication'ı açtım. Browser'ı local admin kullanıcısı ilede çalıştırdım ancak aynı hatayı almaya devam ediyorum.

Content Manager'ın bulunduğu Reports ve Report Server'ın folderlarına bile local admini ayrı ayrı ekleyerek full access verdim.

Bu soruna ne neden olabilir ? Bunu nasıl düzeltebilirim ?

Gönderildi : 02/05/2011 14:55

(@turgaysahtiyan)
Gönderiler: 344
Reputable Member

şu an kullanmakta olduğun windows user ı reporting service de administrator olarak belirleyip dener misin

Gönderildi : 04/05/2011 14:52

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

malesef onuda denemiştim amayine aynı şekilde.

computer_name:8090/ReportServer

adresinde bu hatayı alırken

computer_name:8090/reports

adresinden 404 hatası alıyorum.

Bunların hangisinin kullanılması gerekiyor reports mu reportserver mı ?

A1 = Sadece Database Engine kurulu.

A2 = Sadece Reporting Server kurulu üzerinden bir DB sunucusu yok. DB için A1 Sunucusuna bağlanıyor. 

Bu şekilde iki adet sunucu bulunuyor. 

rsAccessDenied hatası DB sunucusundan geliyor olabilir mi ? DB sunucusunda da Reporting Server'ın yarattığı DB 'ye ekstaradan bir hak vermek gerekiyor mu ?

Gönderildi : 05/05/2011 14:44

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hatta aynı makinenin üzerine SQL serverda kurdum ve Reporting DB'sini onun üzerinden yaratıp o DB'yi gösterdim.

Ancak hala aynı hatayı alıyorum.

rsAccessDenied ama nereden veriyor bu hatayı hiç bir açıklama yok. Log dosyasına bakıyorum access hatası diye gösteriyor.

Nasıl bir programdır anlamadım gitti, hata alıyorsan nereden aldığını göster. Bunu bir log dosyasına yazmak zor değilki.

Reporting Server ile igili bir sorun çıktığında artık tüm sinirlerim ayaklanıyor. 

Gönderildi : 05/05/2011 15:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Paylaş: