Forum

Silinen SQL databas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Silinen SQL database dosyasına (.ldf ve .mdf uzantılı dosyalara) ulaşmam mümkün müdür?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,009 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Yanlışlıkla SQL Server 2000 de çalışan bir database dosyasını sildim.Müşterimin tüm bilgilerini içeren bir dosya ve en yakın yedek tarihi 1 yıl öncesi.İşleme başlamadan önce Yedek aldım ancak aldığım yedek çalışmaz durumda.Diğer database ile aynı adı verdiğim için üzerine yazmış ve tüm verilerimiz kayıp durumda.Önereceğiniz bir çözüm yolu var mıdır? Şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 29/04/2011 02:11

(@cagdasbaser)
Gönderiler: 10
Active Member

recovery programıyla ulaşma şansın var fakat üzerine yazma olayı işi bozucaktır eğer hdd üzerinde kalma durumu varsaki emin değilim veri kurtarma üzerine firmalar mevcut bunları araştırmanı tavsiye ederim fakat profesyonel bir çözüm bulmadan bu dosyaları artık değiştirmemeni öneririm kolay gelsin

Gönderildi : 29/04/2011 02:23

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Biraz daha dikkatli inceledim dosya adlarını ve eski database ile yeni database arasında bir karakter farkı olduğunu gördüm.Yani üzerine yazma olayı yok gibi.Profesyonel data kurtarma programları çok fazla ücret istedi 🙁  Önerebileceğiniz özel bir data recover programı var mı? Ben recover my files, get data back programlarını denedim.Ama sonuca ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim 🙁

Gönderildi : 29/04/2011 03:04

(@muratsoydan)
Gönderiler: 177
Reputable Member

ENCASE KULLANMANI ONERİRİM.AMA ONCE BİR KURS ALMAN GEREKEBİLİR

Gönderildi : 29/04/2011 03:30

(@cagdasbaser)
Gönderiler: 10
Active Member

systools sql recovery programını önerebilirim lisanslı çokta pahalı değil fakat garantisi yok kullanımını googledan bulabilirisn bol şans tekrar

Gönderildi : 30/04/2011 01:09

(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Server tek bir disk ise GETDATABACK programını önerebilirim. Basit ancak benim çok işime yaradı.

Gönderildi : 02/05/2011 02:34

Paylaş: